REKLAMA

CBA w PZPN-ie. Przeszukania również na Podkarpaciu!

Funkcjonariusze CBA przeszukali 9 lokalizacji na terenie województw Małopolskiego, Śląskiego, Podkarpackiego oraz Mazowieckiego w związku z śledztwem prowadzonym z Prokuraturą Krajową w Szczecinie. Przeszukana została m.in. siedziba Polskiego Związku Piłki Nożnej.

1-6504

Foto: cba.gov.pl

W związku ze śledztwem prowadzonym pod nadzorem XI Wydziału Zamiejscowego ds. Walki z Przestępczością Zorganizowaną i Korupcją Prokuratury Krajowej w Szczecinie, funkcjonariusze CBA przeszukali 9 miejsc na terenie województw Małopolskiego, Śląskiego, Podkarpackiego oraz Mazowieckiego.

W czynnościach brało udział około 50 funkcjonariuszy CBA ze Szczecina, Białegostoku, Krakowa, Rzeszowa, Katowic i Warszawy. Realizacja objęła zarówno miejsca zamieszkania osób fizycznych, jak i podmiotów gospodarczych.

Czynności były wykonywane między innymi w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej, podmiotu zajmującego się doradztwem gospodarczym a także jednego z krakowskich deweloperów. Są one wynikiem przeszukań przeprowadzonych przez funkcjonariuszy CBA we wrześniu ubiegłego roku. Wówczas zabezpieczono obszerną dokumentację między innymi w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej, w związku ze śledztwem dotyczącym tzw. afery melioracyjnej.

Afera melioracyjna jest związana z nieprawidłowościami finansowymi w funkcjonowaniu Fundacji All Sports Promotion, działającej w imieniu AZS Koszalin SA.

Analiza zgromadzonej dokumentacji pozwoliła na zidentyfikowanie nowych wątków związanych z potencjalnym przywłaszczaniem części środków z umów sponsorskich. Zabezpieczone materiały zostaną przeanalizowane w toku toczącego się postępowania.

Jak ustalił portal nowiny24.pl, funkcjonariusze CBA prowadzili czynności na Podkarpaciu, ale nie pojawili się w siedzibie Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie.

Źródło: CBA, nowiny24.pl

05-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)