REKLAMA

Cała Unia w jednej bibliotece

RZESZÓW / PODKARPACIE. To pierwsze takie miejsce na Podkarpaciu. Dzięki Centrum Dokumentacji Europejskiej, z łatwością będzie można wyszukać wszystkie informacji dotyczące Unii Europejskiej.

h

foto: archiwum rzeszow24.pl

Centrum zostanie otwarte w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Na ceremonii pojawi się dr Marek Prawda, który pełni funkcję dyrektora Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w naszym kraju.

Placówka powstała podobnie, jak inne europejskie ośrodki. Potrzebna była do tego umowa zawarta pomiędzy Komisją Europejską, a uczelnią. To praktyczne wdrażanie planu integracji europejskiej.

CDE ma być skarbnicą wiedzy na temat Unii. Będzie to wielka biblioteka, w której studenci odnajdą odpowiedzi na większość nurtujących ich pytań. CDE umożliwi dostęp do książek, dokumentacji oraz statystyk.

Podobne placówki funkcjonują już przy dużych polskich uczelniach. Rzeszów dogonił obecnie SGH w Warszawie, krakowski UEK, czy Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Otwarcie zaplanowano na 29 listopada.

(az)

27-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Następny artykuł:
»Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

cala-unia-w-jednej-bibliotece