REKLAMA

Były szef podkarpackiej Platformy z zarzutami korupcji

PODKARPACIE. Były poseł Platformy Obywatelskiej oraz szef tej partii na Podkarpaciu Zbigniew R. otrzymał zarzuty korupcyjne. Sprawę bada RMF FM.po

Zarzuty dotyczą śledztwa w aferze podkarpackiej. Jak ustaliła rozgłośnia, Zbigniew R. miał przyjmować łapówki. Zdaniem RMF-u, podejrzany w aferze prezes firmy paliwowej “Mante” z Leżajska Marian D., szukał pomocy u wiceministra w załatwieniu kredytu w banku”. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna w Warszawie.

Z informacji podanych przez RMF FM dowiadujemy się również, że Marian D., “Pytał też o możliwości zatrudnienia tzw. córki prawniczki w sądzie”.

W 2014 roku, kiedy do domu Zbigniewa R. pojawiło się CBA, podejrzany był posłem PO i szefem podkarpackiej siedziby partii. Kiedy rozpoczęło się śledztwo zdecydował, że nie chce pełnić już tych funkcji i zrzekł się mandatu.

Na pytanie o przyczyny końca jego kariery politycznej odparł, że jest „publicznie atakowany” i zapewniał, że jego decyzja „nie ma drugiego dna”. Stwierdził też, że kieruje się dobrem swojej rodziny.

Afera podkarpacka to jedna z największych tego typu skandalów w historii naszego województwa. Zarzuty zostały postawione ośmiu osobom, a dwie wciąż na nie czekają. Są to Anna Habało – była szefowa Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie i Zbigniew Niezgoda – były szef Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

(az)

10-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

byly-szef-podkarpackiej-platformy-z-zarzutami-korupcji-az003