REKLAMA

Były siatkarz Asseco Resovii z tytułem Sportowca Roku w Polsce! (WIDEO)

Były zawodnik Asseco Resovii Rzeszów, Bartosz Kurek, otrzymał tytuł Sportowca Roku w 84. Plebiscycie Przeglądu Sportowego. Wyprzedził w nim Kamila Stocha i kapitana narodowej drużyny siatkarzy, Michała Kubiaka.

Przechwytywanie_54

Foto: YouTube / kanał: Polsat

Bartosz Kurek zwyciężył w 84. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i zdobył tytuł Sportowca 2018 roku. Kurek wraz z reprezentacją sięgnął po mistrzostwo świata w siatkówce i został wybrany MVP turnieju.

Byłbym naiwniakiem i głupcem, gdybym pomyślał, że to jest moja nagroda, indywidualne wyróznienie wyłącznie dla mnie. Panowie, to dla Was! Tak dziękują Wam Polacy – powiedział Kurek do kolegów z reprezentacji. Siatkarz uszanował też drugiego w plebiscycie Kamila Stocha: – Kamil jesteś bogiem. Ja tutaj tylko na chwilkę wskoczyłem.

Były gracz Asseco Resovii rozegrał turniej życia. Kurek był najlepiej punktującym zawodnikiem na mistrzostwach świata. Zdobył 171 “oczek”. Świetnie radził sobie również na zagrywce – 16 asów i czwarta lokata. To samo miejsce zajął wśród siatkarzy grających dobrze blokiem – 22 punkty.

Kurek w sezonie 2015/2016 reprezentował Asseco Resovię Rzeszów. Z rzeszowskim klubem zdobył wicemistrzostwo Polski. To właśnie w barwach Resovii Kurek zgromadził aż 36 “oczek” w jednym spotkaniu PlusLigi, co jest jego najlepszym wynikiem ligowym w karierze. Był jednym z czołowych graczy “Pasów” w tamtym sezonie.

Klasyfikacja 10. najlepszych sportowców w 84. Plebiscycie na Sportowca Roku:

  1. Bartosz Kurek
  2. Kamil Stoch
  3. Michał Kubiak
  4. Justyna Święty-Ersetic
  5. Adam Kszczot
  6. Bartosz Zmarzlik
  7. Anita Włodarczyk
  8. Andrzej Bargiel
  9. Robert Lewandowski
  10. Michał Haratyk

 

06-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)