REKLAMA

STRZYŻÓW: Były komendant straży pożarnej stanie przed sądem

STRZYŻÓW / PODKARPACIE. Prokuratura Rejonowa w Ropczycach skierowała do Sądu Rejonowego w Strzyżowie akt oskarżenia przeciwko Piotrowi R., byłemu Komendantowi Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie. 53- latkowi zarzucono spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego.

045960_r2_940

Foto: ms.gov.pl

28 października 2019 roku Prokuratura Rejonowa w Ropczycach skierowała do Sądu Rejonowego w Strzyżowie akt oskarżenia przeciwko Piotrowi R., byłemu komendantowi Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie. 53-latkowi zarzucono spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego, jaki miał miejsce 23 grudnia 2018 roku w Strzyżowie. W wyniku tego zdarzenia zmarła 60-letnia kobieta.

Jak ustalono w toku postępowania, mężczyzna prowadząc samochód osobowy marki Honda, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. 53-latek poruszał się z nadmierną prędkością, wynoszącą około 75 km/h. Kierujący nie ustąpił pierwszeństwa pieszej, znajdującej się na przejściu dla pieszych.

Następstwem nie zachowania szczególnej ostrożności było uderzenie przodem pojazdu w pieszą. 60-letnia kobieta z miejsca zdarzenia została zabrana do szpitala, gdzie w wyniku odniesionych obrażeń zmarła.

Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa i złożył krótkie wyjaśnienia wskazując, że pieszej nie zauważył, albowiem został oślepiony przez światła innego kierującego – informuje Wojciech Przybyło, Prokurator Rejonowy w Ropczycach.

Za zarzucone podejrzanemu przestępstwo grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Musi się on także liczyć z możliwością utraty prawa jazdy i konsekwencjami finansowymi.

Źródło: rzeszow.po.gov.pl

06-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

byly-komendant-strazy-pozarnej-oskarzony-o-spowodowanie-smiertelnego-wypadku-182-00r2kc