REKLAMA

„Buty Jana”. Nowa firma na terenie strefy Rzeszów-Dworzysko

RZESZÓW / PODKARPACIE. „Buty Jana” – to kolejna firma, która postanowiła zainwestować na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”. Pomysł utworzenia parku powstał z inicjatywy Starostwa Powiatowego w Rzeszowie.

Buty Jana

Foto (3): mat. nadesłane

Firma „Buty Jana” działa już od 2002 roku. Swoje produkty w 90 procentach sprzedaje na międzynarodowym rynku, w tym m.in. do krajów UE, ale także na Ukrainę, do USA i Japonii.

Obecnie w firmie zatrudnionych jest 40 osób. Docelowe zatrudnienie, w związku z planowaną inwestycją na terenie Dworzyska, to 60 osób.

 

Właścicielami marki i firmy są Katarzyna i Adam Bałdyga. To spółka handlowa z polskim kapitałem, która dotychczas skupiała się na branży obuwia sportowego, a obecnie z sukcesem poszerza asortyment o odzież i akcesoria sportowe.

Dynamiczny rozwój rynku e-commerce w obszarze, w którym porusza się firma Butyjana.pl, wymusza ciągły rozwój biznesu poprzez wprowadzanie nowych marek oraz poszerzanie asortymentu – mówi Adam Bałdyga.

„Buty Jana” to już nie tylko obuwie sportowe, ale również odzież sportowa i akcesoria, czyli wszystko to, co może kojarzyć się z aktywnością fizyczną – dodaje Katarzyna Bałdyga.

 

Firma posiada obecnie magazyny o powierzchni ok. 1700 metrów kwadratowych w gminie Boguchwała. Wraz z dynamicznym rozwojem zapadła decyzja wybudowania nowych powierzchni magazynowych (około 4 tysiące metrów kwadratowych) w strefie Dworzysko, co zapewni zapotrzebowanie magazynowe na kolejne lata. Wartość planowanej inwestycji, to 12 milionów złotych.

 

 

– Ta planowana inwestycja, to budowa nowego magazynu, która umożliwi poszerzenie oferty tej firmy. Poza tym, profesjonalne  działania firmy opierają się na obsłudze możliwie jak największej liczby partnerów handlowych, przy zastosowaniu Zintegrowanego Systemu Sprzedażowego.  Sprzyja to szybkiej wymianie informacji między kontrahentami na temat oferowanego asortymentu, jego cen i dostępności – mówi Waldemar Pijar, sekretarz powiatu rzeszowskiego, główny koordynator projektu PNT „Rzeszów-Dworzysko”.

 

 

 

Z takiego dynamicznego rozwoju terenów inwestycyjnych PNT „Rzeszów-Dworzysko” zadowolony jest Józef Jodłowski, starosta rzeszowski.

Nasz park utworzyliśmy właśnie po to, aby inwestowały tutaj różnego typu innowacyjne firmy, które tworzą nowe miejsca pracy. Dzięki temu Powiat Rzeszowski staje się atrakcyjnym miejscem do życia i pracy zarówno dla młodych, wykształconych osób, jak i fachowców z wieloletnim doświadczeniem – mówi Józef Jodłowski.

To teren wyjątkowo przyjazny dla inwestorów – dodaje starosta rzeszowski.

 

 

 

PNT „Rzeszów – Dworzysko”, to teren inwestycyjny o powierzchni 83,42 hektara. Jest w pełni uzbrojony, znajduje się blisko autostrady A4, drogi ekspresowej S19, międzynarodowego lotniska Rzeszów – Jasionka oraz magistrali kolejowej E30 Niemcy – Polska – Ukraina. Do tej pory zainwestowało na tym terenie 25 przedsiębiorstw. Docelowo, pracę znajdzie tutaj około 3 tysiące osób.

 

Źródło: mat. nadesłane

18-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

buty-jana-nowa-firma-na-terenie-strefy-rzeszow-dworzysko-2865-00r2kc