REKLAMA

BUSPASY. Od czwartku nowa organizacja ruchu w Rzeszowie. Policja w gotowości (TRASA)

RZESZÓW. Policja będzie czujnie obserwować kierowców i sprawdzać, jak sobie radzą w nowej sytuacji. Za wykroczenie grozi 100 zł mandatu i 1 pkt karny.

7 maja na zawsze zapisze się na historycznych kartach Rzeszowa. Od czwartku w mieście zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu. Zmiany będą obejmować uruchomienie buspasów na głównych ulicach miasta – łącznie na tasie 6 km

Dobiega końca realizacja Programu „Budowa systemu integrującego transport publiczny miasta Rzeszowa i okolic”. Jego wartość to blisko 400 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wynosi 85 proc.  W ramach programu miasto m.in.  zakupiło 80 nowych autobusów, przebudowało ulice i skrzyżowania oraz wdrożyło Inteligentny System Sterowania Ruchem. Jednym z elementów programu jest również budowa buspasów, dzięki którym poprawi się płynność i punktualność komunikacji publicznej – mówi Katarzyna Pawlak z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Takie tłumaczenia kierowców nie przekonują. W większości z przerażeniem patrzą na zbliżającą się zmianę i nie mają wątpliwości, że buspasy na tak wąskich drogach spowodują paraliż miasta.

Z buspasów od czwartku będą mogły korzystać tylko autobusy, busy, taksówki i pojazdy służb ratowniczych. Zakaz poruszania się po nich przez pozostałe pojazdy będzie obowiązywał w dni powszednie w godzinach komunikacyjnych szczytów: od 6:30 do 9:30 oraz od 14:30 do 17:30.

buspasy

Rzeszowscy policjanci apelują o zwracanie uwagi na nowe oznakowanie, stosowanie się do zmienionej organizacji i  zachowania w najbliższych dniach szczególnej ostrożności. Za jazdę po buspasach grozi 100-złotowy mandat.

Na razie policjanci będą obserwować zachowanie kierowców i raczej pouczać niż karać,  chyba że dojdzie do ewidentnej ignorancji.

Buspasy zostały wyznaczone:

  • na al. Piłsudskiego na odcinku od mostu nad Wisłoku do ronda Dmowskiego oraz w  kierunku przeciwnym;
  • na ul. Warszawskiej od skrzyżowania z al. Wyzwolenia do Ronda Jana Pawła II i dalej ulicą Marszałkowską i Wiadukt Tarnobrzeski do ronda Romana Dmowskiego;
  • na ul. Lubelskiej od sklepu Lidl do Ronda Jana Pawła II i dalej ulicą Marszałkowską, przez Wiadukt Tarnobrzeski do ronda Romana Dmowskiego;
  • ul. Cieplińskiego w kierunku ul. Dąbrowskiego buspasy obowiązywać będą na odcinku od Ronda Dmowskiego do Ronda Pakosława (na wysokości komendy Państwowej Straży Pożarnej);
  • następnie za Placem Śreniawitów na ulicy Dąbrowskiego od skrzyżowania z ul. Unii Lubelskiej do skrzyżowania z al. Powstańców Warszawy.

W kierunku przeciwnym buspasy obowiązywać będą:

  •  od Instytutu Muzyki na całej długości ul. Dąbrowskiego, Palcu Śreniawitów, ul. Lisa Kuli,al. Cieplińskiego do Ronda Dmowskiego;
  • w kierunku Warszawy i Lublina buspasy wyznaczone zostały na Wiadukcie Tarnobrzeskim i ul. Marszałkowskiej do Ronda Jana Pawła II.

Ewelina Nawrot

Buspasy obowiązują od czwartku! (OŚWIADCZENIE URZĘDU MIASTA)

Lada dzień zaczną obowiązywać buspasy! Już wiadomo, w jakich godzinach kierowcy przeżyją koszmar

06-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)