REKLAMA

Burze z wiatrem do 100 km/h w Rzeszowie? WCZK ostrzega!

REGION. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenia drugiego stopnia. Dotyczą one możliwości występowania burz z silnym wiatrem oraz intensywnymi opadami deszczu na terenie województwa podkarpackiego, w tym również na terenie Rzeszowa.

flash-3891891_960_720

Foto: pixabay.com

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed burzami z intensywnym deszczem oraz silnymi porywami wiatru na terenie województwa podkarpackiego. Lokalnie jest możliwe wystąpienie opadów gradu.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia jest ważne od godziny 11:00 do 21:00 we wtorek (28 maja). Jak informuje Michał Solarz – dyżurny synoptyk IMGW-PIB, ostrzeżenie to obejmuje powiaty: bieszczadzki, brzozowski, dębicki, jarosławski, jasielski, kolbuszowski, Krosno, krośnieński, leski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, mielecki, niżański, przemyski, Przemyśl, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, Rzeszów, sanocki, stalowowolski, strzyżowski, Tarnobrzeg i tarnobrzeski.

Na tym obszarze prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 40 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h. Miejscami możliwe są także opady gradu. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz w tych miejscach regionu szacuje się na 80%

 

Przed trudnymi warunkami ostrzega też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa:

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

28-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

burze-z-wiatrem-do-do-100-kmh-w-rzeszowie-wczk-ostrzega-311-00r2kc