REKLAMA

Burza wokół decyzji Rady Miasta ws. lotniska w Jasionce (WIDEO)

|

Burza wokół decyzji Rady Miasta ws. lotniska w Jasionce (WIDEO)

We wtorek Rada Miasta uchwaliła, że Miasto Rzeszów wejdzie do spółki lotniskowej portu lotniczego Rzeszów – Jasionka. Decyzja była nagła i spotkała się z dezaprobatą klubu Prawo i Sprawiedliwość. Negatywnie o tej sprawie wypowiada się również Urząd Marszałkowski. Prezydent Rzeszowa wspominał o nienajlepszej sytuacji spółki, co było przyczyną do podjęcia działania.

Przechwytywanie_11

Foto: Rzeszów24.pl

Poniżej prezentujemy oficjalne stanowisko Urzędu Marszałkowskiego:

Zarząd Województwa Podkarpackiego podtrzymuje stanowisko, że Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka potrzebuje kolejnego, solidnego udziałowca. Od lat trwają rozmowy wspólników na ten temat czyli Samorządu Województwa Podkarpackiego (większościowy) oraz Przedsiębiorstwa Państwowe „Porty Lotnicze” z  samorządem miasta Rzeszowa. Negocjacje powinny być prowadzone rzetelnie i merytorycznie, bez niepotrzebnego szumu medialnego i politycznego, a zakres zaangażowania finansowego nowego wspólnika jest głównym przedmiotem tych rozmów. W tej kwestii nie osiągnięto jeszcze porozumienia.

Zarząd przyjął stanowisko, że deklarowane zaangażowanie miasta na poziomie poniżej 0,5 % wysokości kapitału zakładowego spółki jest nieadekwatne do możliwości finansowych samorządu Rzeszowa i do korzyści jakie miasto odnosi z funkcjonowania lotniska. Zarząd wyraża nadzieje, że dalsze rozmowy w tej sprawie, już w przyszłej kadencji, doprowadzą do optymalnego rozwiązania, które pozwoli na dalszy rozwoju Portu Lotniczego w Jasionce.

Relacja z sesji Rady Miasta jest dostępna na naszym Facebooku:

29-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

burza-wokol-decyzji-rady-miasta-ws-lotniska-w-jasionce-wideo-7835