REKLAMA

Bulgotanie silników i przejażdżki dla uśmiechu dzieci. GLOBAL DAYS w Rzeszowie

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ponad półtora tysiąca koni mechanicznych, zabawki i produkty codziennego użytku dla placówki i jej wychowanków, a przede wszystkim – mnóstwo uśmiechu u dzieci! W sobotę 26 września przed Domem Dziecka „Mieszko” w Rzeszowie zaparkowały supersamochody w ramach GLOBAL DAYS – projektu przybliżającego motoryzację marzeń.

glo

Fot. Szymon Świgon

Ponad trzydziestka podopiecznych rzeszowskich placówek „Mieszko”, „Dobrawa” i „Bolesław” mogła z bliska zobaczyć i przejechać się m.in. 575-konnym sportowym Jaguarem SVR i 450-konnym Chevroletem Camaro, luksusową limuzyną Jaguar XJL czy Jeepem Wranglerem Sahara postanowionym na ogromnych 35- calowych kołach. Największe wrażenie na dzieciach, ale i opiekunach zrobiło bulgotanie ośmiocylindrowych silników i wystrzały z rur wydechowych supersamochodów. – Aaaaale fajnie! – cieszył się 6-letni Mateusz. – Spotkanie zdecydowanie „wciskające w fotel”! Dziękujemy! – powiedział Tomasz Szałacha, jeden z opiekunów dzieci, który również zasiadł na prawym fotelu Jaguara SVR.

– Widać, że spotkanie sprawiło dzieciom ogromną radość! Wyczekiwały naszych gości od wielu dni. Są zachwycone przejażdżkami i prezentami! – podkreśliła Małgorzata Bąk, Dyrektor Centrum Administracyjnym do obsługi placówek opiekuńczo-wychowawczych w Rzeszowie.

gloo

Fot. Szymon Świgon

GLOBAL DAYS to inicjatywa rzeszowskiego multisalonu marek premium GLOBAL MOTORS (Al. Armii Krajowej 21), popularyzująca motoryzację marzeń. – Spotkania w Domach Dziecka to zawsze ogromne emocje. Radość i uśmiechy z fajnie spędzonego czasu, prezentów, mieszały się ze łzami. Dzieci przytulały się, dziękowały za odwiedziny, opowiadały nam swoje historie… – dzielił się wrażeniami Adam Motyczyński, współwłaściciel GLOBAL MOTORS, który podczas przejażdżek po Rzeszowie tłumaczył dzieciom, że warto mieć i spełniać marzenia – wytrwałą pracą, rozwijaniem talentów.

– Pilnie się uczcie, słuchajcie swoich cioć i wujków – wtórował Marcin Kusiak, wspólnik w GLOBAL MOTORS.

Wśród prezentów, które na pamiątkę spotkania z motoryzacją marzeń otrzymali wychowankowie DD „Mieszko”, „Dobrawa” i „Bolesław” były m.in. miniaturki samochodów, które do nich przyjechały. Ekipa GLOBAL MOTORS przywiozła do placówki także kilkadziesiąt kilogramów produktów codziennego użytku, m.in. chemii gospodarczej, kosmetyków i środków do higieny dla dzieci. – Każde takie wsparcie jest dla nas bardzo cenne i bardzo za nie dziękujemy – podkreśliła Małgorzata Bąk.

glooo

Fot. Szymon Świgon

– W ramach naszego centrum funkcjonują trzy domy dla dzieci. Zapewniamy całodobową opiekę dzieciom i młodzieży, które tej opieki zostały pozbawione. Dzieci trafiają do naszych domów najczęściej postanowieniem sądu. Dziś mamy 35 podopiecznych, w wieku od dwóch i pół miesiąca do 22 lat. Dzieci mogą pozostać u nas do 25 roku życia, pod warunkiem że kontynuują naukę – wyjaśniała dyrektor placówki. – Staramy się stworzyć bezpieczny i ciepły dom dla naszych dzieci. Chodzimy do szkoły, odrabiamy lekcje, spędzamy razem wolny czas. Organizujemy różne zajęcia – plastyczne, reedukacyjne, wychowawcze, atrakcje. Stąd wizyta GLOBAL MOTORS. Bardzo, bardzo dziękuję za spotkanie, Wasza obecność u nas, sprawiła, że na Twarzach naszych dzieci było mnóstwo uśmiechu! Maluchy już dopytują kiedy znów panowie nas odwiedzą i przyprowadzą do nas kolejne supersamochody! – cieszyła się.

– My też odwiedzimy GLOBAL MOTORS i najlepiej jak możemy podziękujemy za to dzisiejsze spotkanie! – zapowiedziała na koniec spotkania Dyrektor Małgorzata Bąk.

Źródło: Global Motors

Autor: Amelia Krupik

27-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)