REKLAMA

Budynek A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego zostanie rozbudowany

RZESZÓW / PODKARPACIE. Budynek A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego, który znajduje się przy ulicy Rejtana, czeka generalny remont. Do obiektu zostanie dobudowana jedna kondygnacja oraz sala senatu. Modernizacji poddane zostaną także aule.

ur

Foto: Michał Święcicki / Uniwersytet Rzeszowski

Warty blisko 16 milionów złotych remont zostanie przeprowadzony w siedzibie instytutów socjologii, historii oraz polonistyki i dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego. Mowa o budynku A1, który znajduje się przy ulicy Rejtana.

Budynek zyska dodatkową kondygnację, gdzie będą się mieściły gabinety rektora oraz prorektorów. Od strony głównego wejścia ma się pojawić nowa sala senatu. Remont dotyczy także obu auli. Duża będzie rozbudowana o 50 nowych miejsc siedzących, a mała odnowiona.

Inwestycja dotyczy także montażu nowoczesnego oświetlenia i nagłośnienia wyremontowanych sal wykładowych, uruchomienia nowej windy, a także odnowienia ścian zewnętrznych budynku. Mural, który w październiku pojawił się na jednej ze ścian nośnych budynku nie zostanie usunięty. Jest natomiast szansa, że po zakończeniu prac na dobudowanej części powstanie dodatkowy, nowy malunek.

Obecnie trwają prace nad projektem inwestycji, który przygotowuje rzeszowska firma S.T. Architekci. W pierwszych miesiącach 2020 roku uczelnia ogłosi przetarg i wybierze wykonawcę remontu, który ma się zakończyć w połowie 2021 roku.

12-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

budynek-a1-uniwersytetu-rzeszowskiego-zostanie-rozbudowany-703-00r2kc