REKLAMA

Budka o wyborach w Rzeszowie: Będziemy stawiać na samorządowca

RZESZÓW / PODKARPACIE. Najwcześniej w poniedziałek poznamy kandydata opozycji na prezydenta Rzeszowa. – Będziemy stawiać na samorządowca – mówił w RMF FM Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

budka
Foto: Kancelaria Sejmu / Rafał Zambrzycki

W sobotę 13 marca Borys Budka był gościem Krzysztofa Ziemca w RMF FM.

W rozmowie szef PO potwierdził, że być może w przyszłym tygodniu, a najwcześniej w poniedziałek zostanie przedstawione nazwisko kandydata opozycji w wyborach na prezydenta Rzeszowa

Mam nadzieję, że uda się już w przyszłym tygodniu zaprezentować wspólnego kandydata na prezydenta Rzeszowa – mówił Borys Budka.

 

Przewodniczący PO podkreślił, że odbył “bardzo dobre rozmowy” z ruchami miejskimi, organizacjami i samorządowcami z Rzeszowa.

Będziemy stawiać na samorządowca, bo nie ma innego wyjścia. Rzeszowianie, rzeszowianki potrzebują prezydenta, który jest gospodarzem, a nie politykiem przywiezionym w teczce z Warszawy – podkreślił Borys Budka.

Budka w swojej wypowiedzi odniósł się do Marcina Warchoła, kandydata popieranego przez Tadeusza Ferenca i Solidarną Polskę, nazywając go osobą “uciekającą z tonącego okrętu, dewastującą wymiar sprawiedliwości, która nagle zapragnęła być prezydentem Rzeszowa”.

 

Szef PO był również pytany o rekomendowaną przez podkarpackie struktury PO Teresę Kubas-Hul. Budka nie podał jednoznacznej odpowiedzi, ale odparł, że wśród kandydatur padają też inne nazwiska.

Wiele wskazuje na to, że kandydatem opozycji może zostać popierany wśród radnych założonego przez Tadeusza Ferenca Rozwoju Rzeszowa, wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek, który deklarował już możliwość startu w wyborach.

Źródło: red., RMF FM

13-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

budka-o-wyborach-w-rzeszowie-bedziemy-stawiac-na-samorzadowca-220-00r2kc