REKLAMA

Budka: Chcemy wspólnego kandydata opozycji na prezydenta Rzeszowa

Na wtorkowej konferencji prasowej Platformy Obywatelskiej, przewodniczący PO Borys Budka odniósł się do wyborów na prezydenta Rzeszowa. – Ze strony Koalicji Obywatelskiej jest silna determinacja, by opozycja wyłoniła wspólnego kandydata – podkreślał Budka.

Eu57DiJXAAA4-rQ

Foto: Platforma Obywatelska / Twitter

Jasno deklaruję w imieniu Koalicji Obywatelskiej, że chcemy wspólnego kandydata opozycji na prezydenta Rzeszowa. Kandydat, który zmierzy się z partyjnym kandydatem tej władzy musi spełniać określone wymogi, ale przede wszystkim musi być akceptowalny i wybrany tam w Rzeszowie – powiedział podczas konferencji PO Borys Budka.

Budka podkreślił, że kandydaci do wyborów nie powinni być wybierani przez władze centralne.

Nikt w Warszawie nie będzie wybierał kandydatów –  podkreślił Budka, dodając, że samorządowcy to osoby, które zastępują rząd, kiedy “załatwiają to, czego rząd nie potrafi załatwić”.

Szef PO mówił o tym, że w Rzeszowie dojdzie do starcia machiny rządowej z opozycją. Przewodniczący PO stwierdził, że jest za wcześnie na mówienie o konkretnych nazwiskach kandydatów.

Za wcześnie jest, by deklarować nazwiska. Za wcześnie jest, by mówić o konkretnych osobach. Jesteśmy ludźmi odpowiedzialnymi. Powiedziałem naszym partnerom po stronie opozycyjnej, że ze strony Koalicji Obywatelskiej jest silna determinacja, by opozycja wyłoniła wspólnego kandydata – oświadczył.

Na koniec Borys Budka odniósł się do wystawienia odrębnego kandydata przez Polskie Stronnictwo Ludowe. Jak informowaliśmy, jest nim Edward Słupek.

Mam nadzieję, że ze strony Polskiego Stronnictwa Ludowego jest to takie zasygnalizowanie, że z ich strony do tej wspólnej puli jest wrzucana konkretna osoba – zakończył przewodniczący Platformy.

24-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.