REKLAMA

Budimex zbuduje drogę ekspresową Via Carpatia S19

9 sierpnia Budimex podpisał umowę z rzeszowskim oddziałem GDDKiA na realizację trasy liczącej ok. 10,5 km. Jest ona częścią szlaku Via Carpatia i obejmuje odcinek od węzła Podgórze (z węzłem) do węzła Kamień (bez węzła). Ma powstać w ciągu 34 miesięcy.

foto:materiał nadesłany

 

Inwestycja jest częścią powstającej drogi ekspresowej S19 Nisko Południe – Sokołów Małopolski Północ. Jej realizacja została podzielona na trzy zadania. Budimex odpowiada za wykonanie zadania B, czyli odcinek od węzła Podgórze (z węzłem) do węzła Kamień (bez węzła) o długości ok. 10,5 km. – Prace będą prowadzone w systemie zaprojektuj i wybuduj – mówi Dariusz Blocher, Prezes Zarządu Budimex S.A. – Jesteśmy odpowiedzialni, m.in. za uzyskanie pozwolenia na realizację, wybudowanie obiektów inżynieryjnych oraz towarzyszącej infrastruktury, a następnie za opracowanie dokumentacji powykonawczej i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Cieszy nas fakt, że będziemy uczestniczyć w tworzeniu szlaku Via Carpatia, który jest jednym z kluczowych dla Polski Wschodniej, a tym samym przyczynimy się do komunikacyjnego połączenia naszego kraju z państwami Unii Europejskiej oraz wschodnimi sąsiadami.

Początek trasy Via Carpatia ma zaczynać się na Litwie, biec przez m.in przez Polskę, Węgry czy Bułgarię, a kończyć się aż w greckich Salonikach.  W ramach prac na odcinku Podgórze – Kamień Budimex zbuduje, m.in. dwujezdniową drogę ekspresową z pasami awaryjnymi, drogi dojazdowe łączące go z dotychczasową siecią dróg, ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt, pasy zieleni, 8 wiaduktów, 5 mostów oraz 5 przepustów o funkcji ekologicznej.

Inwestycja ma potrwać 34 miesiące. W ten okres nie będą wliczane miesiące zimowe. Wartość kontraktu to ponad  271 mln zł. – Jako firma z ogromnym doświadczeniem w nowoczesnym budownictwie drogowym jesteśmy gotowi do realizacji tego przedsięwzięcia. S19 to bardzo ważny odcinek międzynarodowej trasy, dlatego tym bardziej mamy satysfakcję się z możliwości uczestniczenia w tej inwestycji – dodaje Dariusz Blocher.

 

BUDIMEX SA to polski lider branży budowlanej, który od 50 lat pracuje na rzecz rozwoju gospodarczego Polski. Do kompetencji Budimeksu należą budowy, przebudowy, modernizacje, rozbudowy, remonty oraz projektowanie inwestycji: drogowych, kolejowych, lotniskowych, kubaturowych, energetycznych, przemysłowych i ekologicznych. Największą część działalności spółki zajmują kontrakty drogowe. Innowacyjność i zaangażowanie firmy sprawiają, że to właśnie jej powierzane są największe i najbardziej reprezentacyjne inwestycje drogowe w Polsce np. odcinki Via Baltica – drogi ekspresowej, która jest jedną z najważniejszych inwestycji na Mazurach. Do najistotniejszych realizacji w tym sektorze należy także budowa odcinka trasy S-17, łączącej Lublin z Warszawą czy budowa i odnowienie odcinków trasy S7, która łączy trzy duże aglomeracje: gdańską, warszawską i krakowską. W tej chwili spółka realizuje ok. 125 inwestycji drogowych, w skład których wchodzą budowy i modernizacje dróg lokalnych oraz krajowych. Są to m.in. projekt i budowa obwodnicy Suwałk, Trasa Niepodległości w Białymstoku czy Trasa Łagiewnicka w Krakowie. BUDIMEX, zatrudniając ponad 6,5 tys. osób, buduje co trzeci kilometr dróg ekspresowych i autostrad w Polsce.

 

16-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

budimex-zbuduje-droge-ekspresowa-via-carpatia-s19