REKLAMA

BRZOZÓW. Czy uda się uratować hematologię? Poseł wnioskuje o 20 mln zł dla oddziału

BRZOZÓW / PODKARPACIE. W dwóch naszych artykułach przybliżyliśmy fatalną sytuację związaną z funkcjonowaniem brzozowskiej hematologii oraz zatrważającą wizję zakończenia działalności tak ważnego dla mieszkańców Podkarpacia oddziału już w najbliższych miesiącach. Czy czarny scenariusz się spełni? O tym, jak można pomóc oddziałowi oraz jakie działania zostaną podjęte pytamy wszystkich europosłów oraz posłów z terenu naszego województwa. Dziś głos posła Polskiego Stronnictwa Ludowego Mieczysława Kasprzaka.

O trudnym położeniu, w jakim znalazł się oddział hematologii onkologicznej Szpitala Specjalistycznego Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie pisaliśmy tutaj:

Hematologia w Brzozowie za 2 miesiące może przestać istnieć. Ordynator: Bijemy na alarm!

BRZOZÓW. Hematologia na krawędzi. „Doszliśmy do muru. Już nie damy rady dłużej tak pracować” (WYWIAD)

Komentarz Mieczysława Kasprzaka, Posła na Sejm RP dotyczący sytuacji Oddziału Hematologicznego w Brzozowie:

Mieczysław Kasprzak

Z ogromnym zaniepokojeniem przyjąłem docierające do mnie informacje o dramatycznej sytuacji oddziału hematologii szpitala w Brzozowie. Pozostawienie jednego ośrodka hematologii to prawdziwy cios dla wielu mieszkańców Podkarpacia, regionu najbardziej oddalonego od renomowanych ośrodków medycznych w naszym kraju. Dla wielu mieszkańców Podkarpacia będzie to ogromne utrudnienie graniczące z brakiem skutecznej terapii.

Choroby nowotworowe to jedna z najczęstszych przyczyn śmierci w naszym kraju. Mam nadzieję, że z czasem uporamy się z pandemią coronavirusa, natomiast chorób nowotworowych nie uda się szybko ograniczyć, gdyż są to choroby cywilizacyjne. Niestety, ale wszystko wskazuje na to, że problem ten będzie się nasilał.

W tej sytuacji najważniejsza jest szybka diagnostyka i skuteczny, dobry poziom leczenia.

W najbliższym czasie zamierzam wystąpić do starosty brzozowskiego, marszałka województwa podkarpackiego oraz do wojewody.

W przyszłym tygodniu wystosuję interpelację do Ministra Zdrowia informując go o zaistniałej sytuacji, z zapytaniem jakie zamierza podjąć działania, aby utrzymać funkcjonowanie tego ośrodka.

Ponadto, na najbliższym posiedzeniu sejmu zadam pytanie w spawach bieżących z trybuny sejmowej.

W uzgodnieniu z Przewodniczącym Klubu Parlamentarnego Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska Posłem Władysławem Kociniakiem-Kamyszem przedstawimy problem na sejmowej Komisji Zdrowia.

W imieniu mojego klubu Parlamentarnego zgłosiłem poprawkę do Budżetu Państwa na 2022 rok o dodatkowe środki finansowe dla tej placówki w kwocie 20 ml.zł.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Posłanka Frydrych interweniuje u prezydenta Dudy (KOMENTARZ)

„Nie wyobrażam sobie, aby oddział przestał istnieć” (KOMENTARZ)

17-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)