REKLAMA

RZESZÓW: Brutalny atak przy ul. Pelczara

RZESZÓW. Policjanci z komisariatu na Nowym Mieście zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie ciała 16-latka.

policja

Mężczyzna zaczepił go przed sklepem prosząc o pieniądze. Gdy spotkał się z odmową, doszło pomiędzy nimi do szarpaniny, a po wyjściu ze sklepu podejrzany kilkukrotnie uderzył chłopaka. Mimo, że obrażenia pokrzywdzonego nie były groźne, z uwagi na postawę sprawcy prokurator objął przestępstwo ściganiem z urzędu. 

Do zdarzenia doszło w październiku ubiegłego roku przed sklepem przy ulicy Pelczara. Jak ustalili zawiadomieni o zdarzeniu policjanci, wchodzący do sklepu 16-latek został zaczepiony przez pijanego, nieznanego mu mężczyznę. Ten chciał od niego pieniędzy. Gdy chłopak odmówił, mężczyzna wszedł za nim do sklepu i tam doszło pomiędzy nimi do szarpaniny. Po wyjściu ze sklepu mężczyzna przewrócił pokrzywdzonego i kilkukrotnie uderzył.

Mimo, że obrażenia nie były groźne, nadzorujący postępowanie prokurator z uwagi na brutalność sprawcy oraz bezpodstawność jego działania zdecydował o objęciu przestępstwa ściganiem z urzędu.

Sprawę prowadzili policjanci z komisariatu. Na podstawie zebranych informacji oraz ustaleń własnych wytypowali podejrzanego. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Rzeszowa. Policjanci zatrzymali go. Podczas przesłuchania przyznał się do winy. Funkcjonariusze przedstawili mu zarzut spowodowania uszkodzenia ciała. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

KMP Rzeszów

05-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

brutalny-atak-przy-ul-pelczara