REKLAMA

Brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów dla Kamila Kościółka!

RZESZÓW. Po 40 latach przerwy drugi Polak zdobył medal Mistrzostw Świata Juniorów w zapasach w stylu wolnym. Sukces ten osiągnął mieszkaniec stolicy Podkarpacia.

Kamil KościółekPochodzący z Rzeszowa Kamil Kościółek w sierpniu reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Świata w chorwackim Zagrzebiu. Był najmłodszym rocznikowo zawodnikiem.

W pierwszej walce spotkał się z Gruzinem Gene Petriashvilim, z którym, niestety, przegrał. Swój występ zakończył na wysokim 5. miejscu.

19. stycznia pojawiła się jednak informacja, że wspomniany Gruzin został zdyskwalifikowany za doping, dzięki czemu rzeszowski zawodnik awansował na pozycję medalową.

Kamil Kościółek jest drugim od 1975 r. Polakiem, który zdobył medal na Mistrzostwach Świata Juniorów. Wcześniej udało się to Tomaszowi Busse z Łodzi.

To nie koniec sukcesów Kamila. W międzyczasie odbyły się bowiem Mistrzostwa Polski Juniorów, w których, mimo kontuzji kciuka, zdobył najwyższy tytuł.

22-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

brazowy-medal-mistrzostw-swiata-juniorow-dla-kamila-kosciolka-adm007