REKLAMA

Magia świąt na scenie. Najsłynniejszy bożonarodzeniowy spektakl już niebawem w Rzeszowie

RZESZÓW / PODKARPACIE. Czy pieniądze są w życiu najważniejsze? Na to pytanie postarają się odpowiedzieć rzeszowianom aktorzy Teatru Maska, którzy 18 grudnia przedstawią bożonarodzeniowy spektakl pt: “Opowieść Wigilijna”.

z

foto: teatr MASKA w Rzeszowie

Co jest najważniejsze w życiu? Odpowiedzi na tak postawione pytanie jest pewnie tyle, ilu odpowiadających. Dla bohatera naszej opowieści,Ebenezera  Scrooge’a, najważniejsze są pieniądze. To właśnie one czynią człowieka ważnym i wpływowym, dają władzę nad innymi, a tym samym są kluczem do szczęśliwego życia. Nic więc dziwnego, że Scrooge od lat każdą chwilę poświęca na powiększanie swojego majątku.

Szukając okazji do zarobku, nie zauważa jednak, że z każdym mijającym rokiem staje się coraz bardziej niewolnikiem swojego bogactwa. Nie spostrzega, że tak rozpanoszyło się ono w jego sercu i umyśle , że nie zostało w nim miejsca dla niczego i nikogo innego. Właściwie od wielu lat to nie on posiada pieniądze, lecz pieniądze posiadają jego… Czy jest dzięki temu szczęśliwy?

Zapytany o to pewnie wzruszyłby ramionami i odburknął, że nie ma czasu na takie bzdury. Może dodałby, że byłby szczęśliwszy, gdyby
inni ludzie nie szukali ciągle okazji, by sięgnąć do jego kieszeni. I pewnie nie zmieniłby nic w swoim życiu, gdyby nie pewna niezwykła Wigilijna noc i szczególni, choć nieco przerażający goście – duchy przeszłych, obecnych i przyszłych Świąt Bożego Narodzenia.

Przyglądając się pokazywanym przez duchy wydarzeniom ze swojego życia, Ebenezer ma okazję, by poddać osądowi słuszność swoich decyzji i życiowych wyborów…

Spektakl jest pełną rozmachu, stylową, zrealizowaną w wiktoriańskim klimacie adaptacją opowiadania  Karola Dickensa pod tym samym tytułem.

Obsada:

Marta Bury
Jadwiga Domka
Ewa Mrówczyńska
Kamila Olszewska
Natalia Zduń
Kamil Dobrowolski
Henryk Hryniewicki
Tomasz Kuliberda
Bogusław Michałek
Robert Luszowski
Andrzej Piecuch

18 grudnia 2016 r.  ( niedziela)  o godz. 14.00 i 16.30 spektakl “Opowieść wigilijna” w reżyserii Czesława Sieńki.

źrodło: materiały nadesłane

13-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

boze-narodzenie-na-scenie-najslynniejszy-swiateczny-spektakl-juz-niebawem-w-rzeszowie