REKLAMA

Bonus stypendialny dla studentów WSPiA

Nawet do 630 zł to bonus świąteczno-noworoczny, który pod koniec roku otrzymali studenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej korzystający z różnych form pomocy materialnej. Dodatkowo w kolejnych miesiącach wysokość stypendium socjalnego, rektorskiego oraz dla osób niepełnosprawnych zostanie podwyższona o 70 zł. Stypendia dla studentów WSPiA zostało zwiększone dzięki dotacji przyznanej uczelni przez MNiSW.

 WSPiA - kampus

Foto: materiał nadesłany

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa co roku otrzymuje około 7 milionów złotych na stypendia socjalne, specjalne, zapomogi oraz stypendium rektora dla najlepszych studentów. Pieniądze pochodzą z dotacji przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Dzięki podwyżce o 70 złotych stawek stypendialnych studenci pobierający stypendium socjalne w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej będą teraz otrzymywać od 600 do 690 złotych. Co bardzo ważne studenci otrzymają dodatkowo wyrównanie stypendium socjalnego od października 2018 roku w wysokości 210 złotych.

Dodatkowe 70 złotych co miesiąc otrzymają także studenci pobierający stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych. W tym przypadku po podwyżce jest to od 540 do 640 złotych miesięcznie. Osoby niepełnosprawne również otrzymają wyrównanie za poprzednie miesiące w wysokości 210 złotych.

Zmianie uległa również wysokość stypendium rektora dla najlepszych studentów. Po podwyżce o 70 złotych wysokość tego stypendium wyniesie 590 do 890 złotych. W tym przypadku także zostanie wypłacone wyrównanie od października 2018 roku w wysokości 210 złotych.

Studenci WSPiA otrzymują także stypendium socjalne zwiększone z tytułu zamieszkania w domu studenckim lub wynajmowania mieszkania. Ten dodatek pozostaje bez zmian i wynosi 150 złotych miesięcznie.

Comiesięczna pomoc, oprócz darmowych studiów, pozwala także na finansowanie codziennego życia w trakcie studiowania. Dzięki nowym, wyższym stawkom stypendiów studenci korzystający z pomocy materialnej mogą otrzymać co miesiąc maksymalnie ponad 2300 złotych. Jest to kwota, która w zupełności wystarczała na pokrycie opłaty za studia, mieszkanie uczelniane, obiady abonamentowe w restauracji „W Ogrodach” oraz części kosztów codziennego życia w Rzeszowie.

Źródło: materiał nadesłany

30-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.