REKLAMA

Bolt uruchamia w Rzeszowie hulajnogi elektryczne!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Już w czwartek 4 marca Bolt wprowadza nową opcję transportu dla mieszkańców Rzeszowa. Na ulicach miasta pojawią się elektryczne hulajnogi.

Bolt_hulajnoga_4Foto (3): mat. prasowe / Bolt.eu

Wypożyczalnie Bolt można już znaleźć w 14 polskich miastach, a od czwartku 4 marca także w Rzeszowie. Mieszkanki i mieszkańcy Rzeszowa, którzy są już użytkownikami aplikacji Bolt, zobaczą symbol hulajnogi w swojej aplikacji. Wybranie symbolu przeniesie użytkownika do „wypożyczalni” jednośladów.

 

Obszar działania wypożyczalni w Rzeszowie

Obszar działania wypożyczalni obejmuje większość lub niemal całość okolic Śródmieścia, Kmity, Tysiąclecia, Nowego Miasta, Piastowa, Dąbrowskiego, Grota-Roweckiego, Pułaskiego. I został ustalony, by zapewnić porządek  i bezpieczeństwo, szybką reakcję ze strony zespołu Bolt w razie potrzeby oraz stanowić uzupełnienie transportu miejskiego dla osób, które nie mogą pozostać w  domach i szukają środków transportu zapewniających dystans społeczny – poinformowała Rzeszów24.pl Joanna Manarczyk, Regional Press Officer firmy Bolt.

Aktualny obszar działania wypożyczalni będzie dostosowywany do potrzeb lokalnej społeczności, sygnały od mieszkanek i mieszkańców Rzeszowa będą brane pod uwagę tak, by mogli wygodnie przemieszczać się po swoim mieście – dodała Joanna Manarczyk.

 

Koszty korzystania z hulajnogi Bolt w Rzeszowie

Odblokowanie elektrycznej hulajnogi jest bezpłatne, korzystający z aplikacji w Rzeszowie będą płacić 0,50 zł za każdą minutę jazdy.

 

Jak odblokować elektryczną hulajnogę?

Elektryczną hulajnogę można odblokować, skanując kod QR umieszczony na kierownicy urządzenia. Przed rozpoczęciem pierwszego przejazdu każda użytkowniczka i użytkownik będzie się musiał zapoznać z instrukcją i wskazówkami dotyczącymi bezpiecznej jazdy oraz parkowania pojazdu.

Osoby, które nie mają jeszcze aplikacji Bolt, mogą pobrać ją z Google Play (Android) lub App Store (iOS).

 

Korzystanie z hulajnóg Bolt jest proste, jednak zalecane jest stosowanie się do ogólnych zasad bezpiecznej jazdy:

  • korzystania z kasku oraz wygodnego obuwia na płaskiej podeszwie,
  • jeżdżenia tylko w dozwolonych miejscach,
  • jeżdżenia w linii prostej, unikania ostrych zakrętów,
  • niekorzystania z hulajnogi w czasie ekstremalnych warunków pogodowych,
  • niekorzystania z hulajnogi pod wpływem środków odurzających,
  • korzystania z hulajnogi samemu – hulajnoga jest przeznaczona do użytku wyłącznie jednej osoby.

Bolt_hulajnoga_3

Parkowanie także jest ważnym elementem odpowiedzialnego korzystania w miejskich hulajnóg. Zawsze warto rozejrzeć się za stojakiem rowerowym, w większości miast są one bardzo powszechne. Hulajnogę należy postawić tak, by zostawić miejsca dla rowerzystów chcących skorzystać z możliwości podpięcia roweru do stojaka.

W przypadku, jeśli w pobliżu nie ma stojaka rowerowego, jednoślad należy zaparkować w sposób najmniej przeszkadzający przechodniom i w widocznym miejscu (nie za rogiem budynku). Jedną z możliwości jest zaparkowanie wzdłuż budynku.

Przestrogą powinny być przejścia dla pieszych, dobrze wybrać miejsce oddalone od nich na tyle, by urządzenie nie zagrażało bezpieczeństwu pieszych oraz pozostałych uczestniczek i uczestników ruchu drogowego. Na koniec należy pamiętać o pozostawieniu przejścia dla pieszych o szerokości 1,5 m i o ustawieniu hulajnogi na nóżce, by zachowała równowagę.

–  Edukacja i rozmowy z przedstawicielami miast na każdym etapie prowadzenia wypożyczalni to kluczowe elementy naszej działalności. Dopasowujemy nasze operacje do potrzeb lokalnej społeczności, wprowadzamy konieczne ograniczenia w zakresie prędkości jazdy i parkowania. To, że mieszkanki i mieszkańcy Rzeszowa już mogą korzystać z naszych rozwiązań mikromobilnych potwierdza, że obrana strategia jest skuteczna. Naszym celem jest zwiększenie mobilności mieszkańców miast poprzez udostępnianie innowacyjnych metod transportu mając na uwadze dbałość o środowisko naturalne mówi Valerii Romanov, Bolt Rentals Country Manager w Polsce.

 

Nowe hulajnogi Bolt dostępne w Rzeszowie, które zostały zaprojektowane przez wewnętrzny zespół inżynierski firmy są lekkie, ważą zaledwie 17 kg, dzięki wykorzystaniu aluminium. Ich pojemny akumulator pozwala na przejechanie nawet 40 km na jednym ładowaniu. Jednoślad osiąga maksymalną prędkość 25 km/h, przednie i tylne oświetlenie zapewniają bezpieczeństwo podczas korzystania w godzinach późno popołudniowych. Pompowane opony natomiast poprawiają przyczepność do podłoża i płynną jazdę.

Bolt_hulajnoga_2

Rozwój rozwiązań mikromobilnych platformy Bolt jest elementem „zielonych porządków”, czyli brania odpowiedzialności za wpływ platformy na środowisko naturalne.

We wrześniu Bolt zadeklarował, że do końca 2020 wszystkie przejazdy hulajnogami będą miały ujemną emisję CO2, a od października 2019 platforma realizuje Green Plan, w ramach którego zobowiązała się do zrównoważenia wkładu platformy w emisję CO2 dla europejskiego sektora transportu o co najmniej 5 milionów ton do 2025.

Źródło: mat. nadesłane

Oprac. Kacper Ciuba

03-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.