REKLAMA

Bolid studentów Politechniki Rzeszowskiej w zawodach Formula Student Netherlands

PRz Racing Team wziął udział w pierwszych w tym sezonie zawodach Formula Student Netherlands. Ciężka praca inżynierów i kierowców PRz Racing Team przyniosła wysokie miejsce w klasyfikacji zawodów oraz potwierdziła możliwości nowej konstrukcji.

LDVQNIxwIeQdlSEVqWFM,img_0144
Foto: archiwum PRz Racing Team

Był to niezwykle ważny moment dla członków Studenckiego Koła Naukowego Formuła Student, gdyż zawody te były powrotem na tor po związanej z pandemią przerwie oraz debiutem PMT-03 na torze wyścigowym.

Zespół PRz Racing Team zdobył szóste miejsce w Business Presentation, szóste miejsce w wyścigu głównym Endurance oraz dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Dodatkowo członkowie SKN Formuła Student zostali wyróżnieni nagrodą Best Roadside Assistance Award 2021 za pomoc w naprawieniu maszyny do przeprowadzania jednego z testów technicznych bolidów klasy Formuła Student.

W najbliższym czasie zespół weźmie udział w zawodach FS Czech Republic oraz FS East na Węgrzech.

 

O zespole

Przechwytywanie2_40

PRz Racing Team jako Studenckie Koło Naukowe na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej funkcjonuje od 2013 r. Opiekunem koła jest dr inż. Piotr Strojny. Zespół wyścigowy co roku przygotowuje się do interdyscyplinarnych zawodów międzynarodowych Formuła Student odbywających się na torach F1.

Zespoły z całego świata sprawdzają się w konkurencjach statycznych, prezentując cały projekt od strony technicznej, finansowej oraz przedsiębiorczej oraz w konkurencjach dynamicznych, gdzie bolidy klasy Formuła Student są sprawdzane na torze.

Od początku swojej działalności zespół zbudował trzy autorskie konstrukcje bolidów wyścigowych. Wystartowały one dotychczas w ośmiu europejskich edycjach zawodów, m.in. na torach Wielkiej Brytanii, Włoch, Węgier, Holandii czy Hiszpanii, oraz w amerykańskiej edycji zawodów online. Każdy kolejny bolid ma za zadanie podnieść wiedzę i kompetencje, co przekłada się na zwiększenie zaawansowania technologicznego.

PRz Racing Team zrzesza studentów wszystkich wydziałów, umożliwiając im realizowanie swoich zainteresowań. Obecnie zespół składa się z ośmiu sekcji technicznych: aerodynamika, elektronika, konstrukcja nośna, kompozyty, napęd, silnik, informatyka, zawieszenie oraz jednej sekcji nietechnicznej – marketing.

Rekrutacja skierowana do nowych osób zainteresowanych działaniem w Kole Naukowym Formuły Student odbywa się każdego roku na początku semestru zimowego.

 

Źródło: Politechnika Rzeszowska / materiały prasowe

 

25-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)