REKLAMA

Bogdan Rzońca składa sprawozdanie. Posłowie PE w większości “za”

Parlament Europejski przyjął sprawozdanie europosła PiS Bogdana Rzońcy nt. pomocy technicznej dla Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji.

W Strasburgu podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego europosłowie głosowali nad sprawozdaniem europosła Prawa i Sprawiedliwości, Bogdana Rzońcy dotyczącym pomocy technicznej dla Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji (EFG). Fundusz ten utworzono w celu udzielenia dodatkowego wsparcia pracownikom dotkniętym konsekwencjami poważnych zmian w strukturze światowego handlu. Kwota przewidziana na ten cel w wieloletnich ramach finansowych na lata 2014−2020 na każdy rok może osiągnąć nawet 150 mln euro.

W sprawozdaniu autorstwa polskiego europosła wyrażono zgodę na uruchomienie z funduszu kwoty 610 tysięcy euro na pokrycie pomocy technicznej, której celem jest finansowanie monitorowania, gromadzenia danych i informowania, tworzenie interfejsu bazy wiedzy oraz doradzanie państwom członkowskim w zakresie wykorzystywania i oceny EFG oraz działań następczych.

<-Na zdjęciu Bogdan Rzońca. Poseł do Parlamentu Europejskiego

– W gospodarce zdarzają się sytuacje wynikające z procesów globalizacyjnych, które powodują, że upadają firmy, pracownicy tracą pracę i trudno doszukiwać się winy po stronie przedsiębiorcy i pracowników – mówił Bogdan Rzońca. – Poprzez ten Fundusz możemy im pomóc w znalezieniu pracy, czy w podniesieniu kwalifikacji lub rozpoczęciu działalności gospodarczej – dodał.

Autor sprawozdania podkreślał, że jego działania w komisji budżetowej PE umożliwiły zwiększenie nakładów finansowych na rzecz usprawnienia funduszu globalizacji. – Dzięki temu szybciej będzie można dotrzeć z pomocą do poszkodowanych osób – mówił europoseł PiS.

Sprawozdanie zostało przyjęte większością 580 głosów.

materiały nadesłane
biuro prasowe Grupy EKR

19-09-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

bogdan-rzonca-sklada-sprawozdanie-poslowie-pe-w-wiekszosci-za-5577