REKLAMA

Bocian ze złamanym skrzydłem uratowany

LUBACZÓW / PODKARPACIE. Policjanci w czasie służby pomagają nie tylko ludziom. Funkcjonariusze z Narola, dzięki zgłoszeniu, znaleźli rannego bociana. Ptak został przekazany pod opiekę lekarza weterynarii.

W miniony piątek około godz. 20, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie otrzymał informację, że na polach, w okolicy miejscowości Niwki gmina Horyniec-Zdrój, znajduje się ranny bocian.

Na miejsce udali się policjanci z posterunku w Narolu. W trakcie sprawdzania terenu, znaleźli bociana, który miał złamane skrzydło. Ptak próbował poderwać się do lotu, jednak nie był w stanie.

Policjanci złapali rannego bociana, by ten nie zrobił sobie większej krzywdy. Na miejsce został wezwany pracownik gminy Horyniec-Zdrój, który przetransportował ptaka do lecznicy.

– Pamiętajmy – zwierzęta, tak jak ludzie, odczuwają ból i lęk. Godne i humanitarne traktowanie zwierząt, to nie tylko obowiązek wynikający z przepisów prawa, ale także miara naszego człowieczeństwa – podsumowują lubaczowscy policjanci.

źródło: KWP

 

09-07-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)