REKLAMA

BLOG: Z filtrem, czy bez?

Na portalach społecznościowych codziennie widzimy setki, a nawet tysiące zdjęć. „Jak ona pięknie wygląda”. „Cóż za cudowna, naturalna uroda!”. Czy w rzeczywistości jest tak samo?

selfie

foto: Pixabay

Przeglądając zdjęcia, zachwycamy się sławnymi osobami. Ich nieskazitelna uroda przykuwa naszą uwagę. Chcemy być tak piękni, jak oni. Czy naprawdę wyglądają tak idealnie jak na zdjęciu? Niekoniecznie.

Nie raz zapewne widzieliśmy zdjęcia popularnych ludzi bez makijażu i byliśmy w szoku. Dodając fotki na Instagrama, czy Facebooka, bardzo często sięga się teraz po filtry. Dzięki tym wspaniałym możliwościom możemy na chwilę zobaczyć, jak będziemy wyglądać w innym świetle.

W pewnym sensie poczujemy się piękniejsi. Ale czy to wpłynie w jakiś sposób na nasze życie? Chyba niestety nie. Jakby nie patrzeć, jest to tylko świat wirtualny. Nieraz żyjemy w przeświadczeniu, że im bardziej przerobimy nasze zdjęcie, tym lepiej będzie się prezentować.

Lajki i serduszka się posypały. Komentarze tylko “na plus”. Hmm… muszę naprawdę wyglądać świetnie! Czy nie zdarzyło się komuś, żeby osoba spotkana “na żywo” wyglądała całkiem inaczej niż na zdjęciach?

Na fotografii drobna blondynka z niebieskimi oczami. Na żywo zupełnie inna postać. Ogromna ilość aplikacji z filtrami jest w naszym zasięgu, więc czemu by nie skorzystać? Jednak czy to właśnie jest nasze właściwe JA, czy może bardziej… wyidealizowane?

22-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

blog-z-filtrem-czy-bez-7835