REKLAMA

Blog: „Młoda jest to postoi”

Osoby starsze? Doświadczenie życiowe. Jest to niepodważalna prawda. Ciepłe podejście do wnucząt ? Jak najbardziej. A co nam – ludziom młodym, działa na nerwy?

 

 

Osobowy podróżujące komunikacją miejską pewnie nie raz usłyszały od starszych osób zdanie typu ”młoda jest to postoi”, „ale ta młodzież nie wychowana, nikt nie ustąpi miejsca”, „takie to nie wychowane”. Czy na prawdę młodzi ludzie są tacy okrutni i bezuczuciowi?

Nie wszystkie oczywiście osoby starsze są tak niemiłe dla młodzieży. Zdarzają się przypadki, że do  młodych ludzi dosiadają się starsze osoby i potrafią z nimi normalnie porozmawiać. O pogodzie, o tym gdzie podróżujemy, czy mamy dziś udany dzień. Tak, tak da się! Młodzież jednak nie jest taka straszna.

Ustępowanie miejsca jest w autobusie dobrym zwyczajem a nie obowiązkiem. Nie raz były już pewnie przypadki, gdy ktoś młody zajął swoje miejsce a tuż po zakupieniu biletu osoba starsza chce usiąść właśnie tutaj. To nic, że pół autobusu jest wolne… Halo, halo starsza pani ma zarezerwowane miejsce właśnie w tym miejscu! Bardzo często jednak młodzież ustępuje miejsca, bo po prostu chce z własnej woli.

Byłam świadkiem sytuacji, w której młoda dziewczyna pomimo, że bardzo źle się czuła i było jej słabo bez zastanowienia ustąpiła miejsca starszej pani. Nikt jej nie prosił, nie namawiał. Kobieta, której ustąpiono miejsca niestety nie podziękowała. Pokręciła nosem i zajęła miejsce.

Uczniowie często wracają po zajęciach bardzo zmęczeni. Nie mają już na nic sił. Czy na prawdę warte są słowa „taki młody a nie wstanie, przecież ma więcej sił”.

Powyższy tekst nie ma na celu obrażenia osób starszych tylko zwrócenia uwagę na to, iż każdy z nas jest równy i może mieć cięższy dzień niezależnie od wieku.

15-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

blog-mloda-jest-to-postoi