REKLAMA

Podkarpaccy terytorialsi przejdą w weekend szkolenie rotacyjne (FOTO)

REGION. Weekend w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej to zapowiedź intensywnego szkolenia.  Przez dwa dni na terenie Podkarpacia w miejscowościach, w których  rozmieszczone są bataliony lekkiej piechoty szkoliło się będzie blisko 1,5 tysiąca terytorialsów.

141219JSZ050

Foto: 3. PBOT / mat. nadesłane

Najbliższe dni – 22 i 23 lutego, żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady OT spędzą na szkoleniu rotacyjnym w stałych rejonach odpowiedzialności (SRO) oraz na obiektach poligonowych. Będą to bardzo intensywne dwa dni szkoleniowe. Żołnierze odbędą strzelania bojowe w Nowej Dębie i Maleniskach. Zajęcia taktyczne pododdziały zrealizują w Nowej Dębie oraz w SRO niżańskiego, jarosławskiego
i sanockiego Batalionu Lekkiej Piechoty.

Przedsięwzięcia związane z zarządzaniem kryzysowym przeprowadzi dowódca 323. kompanii miejscowości Tarnobrzeg. Podkarpaccy terytorialsi w tym roku kończą już trzeci etap szkolenia zgrywającego. Trzyletni cykl szkolenia żołnierzy – ochotników składa się z etapu szkolenia indywidualnego, specjalistycznego i zgrywającego.

251019JSZ022

Foto: 3. PBOT / mat. nadesłane

Terytorialność wpisana w nazwę naszego rodzaju sił zbrojnych ma dla nas wymiar szczególny. To nie tylko obszar na mapie, czy odległość z domu do pracy. W Wojskach Obrony Terytorialnej rozumiemy to jako przynależność do regionu i zamieszkującej ją społeczności, z których się wywodzimy, które znamy „jak własną kieszeń – mówi kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Terytorialność dla żołnierzy WOT oznacza gotowość do obrony i wspierania rodzin, bliskich i sąsiadów – stąd wprost wywodzi się misja formacji: „obrona i wspieranie lokalnych społeczności”. Żołnierze formacji mają świadomość tego, że w ten sposób wnoszą wkład w kształtowanie bezpiecznej przyszłości Polski – podsumowuje kpt. Sura.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała
w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład Brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku. Dowódcą brygady jest płk Dariusz Słota.

20191026_110345

141219JSZ091

Źródło: 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego / mat. nadesłane

22-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

blisko-15-tysiaca-podkarpackich-terytorialsow-przejdzie-w-weekend-szkolenie-rotacyjne-foto-3107-00r2kc