REKLAMA

Blichtr i splendor. CWK będzie błyszczeć za 20 mln 744 tys. zł (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Kwota jest spora, ale obiekt ma stać się wizytówką Podkarpacia.

Mimo, że budowa Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce w jeszcze nie jest zakończona, to już wiadomo, jak zostanie on wyposażony.

Firma Trias AV Integration przygotowała swoją wizję CWK, która będzie kosztowała ponad 20 mln zł. Obiekt zostanie wyposażony m.in. w pylony informacyjne, ledowe ekrany o wysokiej rozdzielczości oraz system informacji elektronicznej.

Firma chce podkreślić oryginalny kształt bryły poprzez zaakcentowanie charakterystyczny elementów białym podświetleniem.

RZ_2

Dzięki nowoczesnemu wyglądowi obiekt zyska wyższą rangę i stanie się wizytówką regionu.

RZ_1

W planach jest odcięcie światłem części konferencyjnej. – To spowoduje uzyskanie efektu “unoszenia się” górnej części konferencyjnej poprzez zdalne sterowanie kolorom – wyjaśnia Zbigniew Klonowski, prezes Grupy Trias.

RZ_3

Wewnątrz szklanej kopuły zamontowanych zostanie 18 linii świetlnych.

RZ_4

Obiekt zostanie wyposażony w pylony informacyjne w postaci zdalnie sterowanych ekranów LED. Koszt dwóch sztuk to ponad 1 mln zł. Na ekranach będzie można zamieścić reklamy, co pozwoli zarabiać na ich ekspozycji.

W salach pojawi się system Digital Signage: 60 sztuk ekranów 55-calowych, które będą kierowały ruchem osób, które wejdą do obiektu. Koszt to ok. 2 mln 108 tys. zł.

Zamontowany zostanie system rezerwacji sal – na ekranach będą pojawiały się informacje o agendach (podobne stosowane są m.in. w sądowych korytarzach). 29 sztuk będzie kosztowało 162 tys. zł. Pojawią się mobilne interaktywne Totemy (10 zestawów, koszt 301 tys. zł).

Wyposażenie sal konferencyjnych w nowoczesny system nagłośnienia, stanowiska do tłumaczenia oraz projektory pochłonie ok. 3 mln zł.

Na tylnej ścianie recepcji pojawi się duża ściana wideo, która będzie głównym nośnikiem informacji obiektu. Będzie można skorzystać także z aplikacji mobilnej, dzięki której na bieżąco będzie się otrzymywało aktualne wiadomości z CWK.

Firma wycenę wyposażenia przedstawiła radnym sejmiku województwa. Radni podjęli decyzję, aby przeznaczyć blisko 22 mln zł na CWK. Blisko 21 mln zł to właśnie kwota na wyposażenie obiektu.

fot. Trias AV Integration

27-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

blichtr-i-splendor-cwk-bedzie-blyszczec-20-mln-744-tys-zl-zdjecia