REKLAMA

Biskup rzeszowski przypomina: Dyspensa oraz 1 osoba na 15 mkw.

RZESZÓW / PODKARPACIE. Kuria Diecezjalna w Rzeszowie przypomina, że nieprzerwanie od 5 listopada 2020 roku obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w mszach świętych w niedziele i święta nakazane. Dyspensa udzielona przez biskupa rzeszowskiego Jana Wątrobę jest ważna do odwołania.

aabet-166-1-1536x1026

Foto: ks. Tomasz Nowak / diecezja rzeszowska

W związku z pytaniami o dyspensę od uczestniczenia w niedzielnych i świątecznych mszach świętych przypominamy, że biskup rzeszowski w listopadzie 2020 roku wszystkim wiernym diecezji rzeszowskiej udzielił dyspensy, która obowiązuje do odwołania – informuje ks. Tomasz Nowak, rzecznik Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie.

Przez cały czas do odwołania obowiązuje dyspensa ogłoszona 5 listopada 2020 roku  w komunikach Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie.

Od 7 listopada 2020 roku nie zmienił się limit osób, które mogą uczestniczyć w nabożeństwach – na każde 15 metrów kwadratowych powierzchni świątyni może wejść 1 osoba (zasadę tę podtrzymały kolejne rozporządzenia).

W kościołach obowiązuje noszenie maseczek (do 27 lutego 2021 roku mogły to być także przyłbice bądź inne sposoby zasłaniania ust i nosa) oraz zachowanie odstępów 1,5 metra.

Na zewnątrz uczestnicy nabożeństw powinni przebywać w odległości nie mniejszej niż 1,5 metra od siebie i również mieć zasłonięte usta i nos maseczką. Z noszenia maseczek zwolnione są osoby sprawujące kult religijny podczas jego sprawowania (księża odprawiający msze i nabożeństwa).

Źródło: diecezja rzeszowska

21-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.