REKLAMA

Bilans zdarzeń drogowych na drogach powiatu tarnobrzeskiego

TARNOBRZEG / PODKARPACIE. Podczas minionego weekendu na drogach Tarnobrzega i powiatu było spokojnie i bezpiecznie. Piękna pogoda zachęcała do odpoczynku poza domem, wiele osób podróżowało przez nasz powiat, do miejsc turystycznych i rekreacyjnych. O bezpieczeństwo na drogach dbali policjanci ruchu drogowego i służb prewencyjnych. Mundurowi przeprowadzili kontrole trzeźwości u 346 kierujących pojazdami, odnotowali 8 kolizji drogowych i zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców.

droga

zdjęcie poglądowe

Policjanci ruchu drogowego, w miniony weekend czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących drogami powiatu tarnobrzeskiego. Mundurowi skontrolowali trzeźwość u 346 kierujących pojazdami, odnotowali 8 kolizji drogowych i zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców.

Jeden z kierowców za przekroczenie dozwolonej prędkości, stracił prawo jazdy. Miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do przekraczania prędkości wskazują często sami mieszkańcy przy pomocy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
 

  • W niedzielę, policjanci ruchu drogowego zostali wezwani do kolizji drogowej z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Do zdarzenia doszło po godz. 9, na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Szpitalnej w Tarnobrzegu. Z ustaleń policjantów wynika, że 42-letnia kobieta, kierująca pojazdem marki Renault, przejeżdżając skrzyżowanie zderzyła się z peugeotem, którym kierowała 37-latka. Obie kobiety były trzeźwe, nie poczuwały się do winy, obie twierdziły, że wjechały na skrzyżowanie mając na sygnalizatorze zielone światło. Mundurowi na miejscu kolizji sporządzili protokoły oględzin uszkodzeń pojazdów. O dalszym losie uczestniczek stłuczki zdecyduje sąd.

  • Tego dnia policjanci ruchu drogowego, pełniąc służbę na terenie Baranowa Sandomierskiego zatrzymali do kontroli drogowej 73-letniego motorowerzystę. Do zdarzenia doszło przed godz. 19 na ul. Rynek w Baranowie Sandomierskim. Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny alkohol. Kierujący nie był w stanie poddać się badaniu, dlatego pobrano mu krew, aby ustalić stężenie alkoholu w organizmie. 73-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań celem wytrzeźwienia i wykonania niezbędnych czynności procesowych.

  • W sobotę po godz. 11, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 38-letniego kierowcę motoroweru marki Romet. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 723, w gminie Baranów Sandomierski. Badanie alkomatem wykazało 2,30 promila alkoholu w jego organizmie. Motorowerzysta przewoził 29-letniego pasażera, u którego urządzenie wykazało 2,62 promila alkoholu w organizmie. Pijany pasażer trafił pod opiekę bliskich, kierowca za swój czyn będzie odpowiadał przed sądem.

  • W piątek policjanci ruchu drogowegozostali wezwani do kolizji drogowej z udziałem trzech pojazdów. Do zdarzenia doszło przed godz. 16, na ul. Kwiatkowskiego w Tarnobrzegu. Z ustaleń policjantów wynika, że 21-letni kierowca bmw, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej w kierunku ul. Sienkiewicza, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, pojazdowi marki Ford doprowadzając do zderzenia. 49-letnia kobieta, kierująca fordem w wyniku uderzenia przez bmw, straciła panowanie nad autem, następnie jej pojazd został wypchnięty na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z volkswagenem. Policjanci ustalili, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Z uwagi, że 21-letni mężczyzna spowodował kolizję drogową i w przeszłości popełnił tego typu wykroczenie w ruchu drogowym, mundurowi zatrzymali jego uprawnienia. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

 

21-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)