REKLAMA

Bieszczadzka Kolejka Leśna w zimowej scenerii! Zobacz WIDEO!

|

Bieszczadzka Kolejka Leśna w zimowej scenerii! Zobacz WIDEO!

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Na kanale TRSPomerania w serwisie YouTube pojawiło się wideo przedstawiające wyjątkowe uroki Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej w zimowej scenerii. Z popularnej atrakcji można korzystać dwa razy w tygodniu do 22 lutego.

Przechwytywanie_41

Foto: YouTube / kanał: TRSPomerania

Zimowa perła kolejowych Bieszczad: ukryta głęboko w górzystych zakątkach Bieszczadzka Kolejka Leśna w najprawdziwszym śnieżnobiałym wydaniu. Zapraszam na filmczytamy w opisie wideo opublikowanego przed kilkoma dniami na kanale TRSPomerania w serwisie YouTube. Materiał można obejrzeć nad artykułem!

Zimowy sezon Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej wystartował 15 stycznia. Kursy zimowe na trasie Majdan-Balnica-Majdan odbywają się w środy i soboty do 22 lutego. Odjazd ze stacji w Majdanie rozpoczyna się o godzinie 11:00. Czas przejazdu wraz z krótkim postojem w Balnicy to około dwie godziny.

Ceny biletów na kursy zimowe:

  • 30 złotych – bilet normalny,
  • 25 złotych – bilet ulgowy.

Sprzedaż biletów jest prowadzona wyłącznie w dniu przejazdu od godziny 10:00 w biurze na stacji. Grupy zorganizowane mogą zamawiać przejazdy kolejką w terminach poza rozkładem jazdy.

W rozmowie z portalem onet.pl, Mariusz Weremiński – prezes fundacji zarządzającej BKL, poinformował, że fundacja przygotowała bieszczadzką wąskotorówkę do zimowych kursów. Zimowe podróże BKL mają nawiązywać klimatem do popularnych kuligów, dlatego turystom zaproponowano cztery półotwarte wagony – każdy ogrzewany piecykami, ale podróżni sami muszą zadać o to, by dokładać do nich drewna.

W 2019 roku BKL przewiozła 157 tysięcy pasażerów – najwięcej w swojej historii. W sezonie letnim jeździ ona z Majdanu k. Cisnej do Przysłupia i z Majdanu do Balnicy.

Źródło: Bieszczadzka Kolejka Leśna, onet.pl, YouTube

12-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

bieszczadzka-kolejka-lesna-w-zimowej-scenerii-zobacz-wideo-1152-00r2kc