REKLAMA

Bieszczadzka ciuchcia rozpoczęła zimowe kursy! (ROZKŁAD JAZDY)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Od 15 stycznia ruszyły kursy Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej. Popularna atrakcja będzie dostępna dla turystów dwa razy w tygodniu do 22 lutego.

13-23

Foto: archiwum esanok.pl

15 stycznia wystartował kolejny zimowy sezon Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej. Kursy zimowe na trasie Majdan-Balnica-Majdan odbywają się w środy i soboty od 15 stycznia do 22 lutego. Odjazd ze stacji w Majdanie rozpoczyna się o godzinie 11:00. Czas przejazdu wraz z krótkim postojem w Balnicy to około dwie godziny.

Ceny biletów na kursy zimowe:

  • 30 złotych – bilet normalny,
  • 25 złotych – bilet ulgowy.

Sprzedaż biletów jest prowadzona wyłącznie w dniu przejazdu od godziny 10:00 w biurze na stacji. Grupy zorganizowane mogą zamawiać przejazdy kolejką w terminach poza rozkładem jazdy.

W rozmowie z portalem onet.pl, Mariusz Weremiński – prezes fundacji zarządzającej BKL, poinformował, że fundacja przygotowała bieszczadzką wąskotorówkę do zimowych kursów. Zimowe podróże BKL mają nawiązywać klimatem do popularnych kuligów, dlatego turystom zaproponowano cztery półotwarte wagony – każdy ogrzewany piecykami, ale podróżni sami muszą zadać o to, by dokładać do nich drewna.

W 2019 roku BKL przewiozła 157 tysięcy pasażerów – najwięcej w swojej historii. W sezonie letnim jeździ ona z Majdanu k. Cisnej do Przysłupia i z Majdanu do Balnicy.

Źródło: Bieszczadzka Kolejka Leśna, onet.pl

20-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

bieszczadzka-ciuchcia-rozpoczela-zimowe-kursy-rozklad-jazdy-2519-00r2kc