REKLAMA

Biegowy weekend w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W najbliższy weekend odbędzie się 7. PKO Maraton Rzeszowski oraz 5. Bieg o Puchar Pratt&Whitney Rzeszów S.A. Trasy biegów prowadzić będą ulicami miasta. Część dróg zostanie całkowicie lub częściowo zamknięta dla ruchu.

444

Foto: archiwum Rzeszów24.pl

5 i 6 października Rzeszów będzie miejscem rozgrywania imprez biegowych na różnych dystansach. Organizacja biegów wiąże się z utrudnieniami na drogach.

W sobotę odbędzie się 5. Bieg o Puchar Pratt&Whitney Rzeszów S.A. (5 km) oraz biegi młodzieżowe. Biegi młodzieżowe rozpoczną się o godzinie 9:30 startem spod centrum handlowego Millenium Hall. Zostaną one zorganizowane na ulicy Kopisto.

O godzinie 12:00 na trasę wybiegną zawodnicy biegu 5-kilometrowego. Jego trasa wytyczona została ulicą Kopisto, Trasą Zamkową, ulicami Kilara, Lenartowicza, Chodkiewicza, Hetmańską i Wincentego Pola. Dalej biegacze pokonają rzeszowskie bulwary, wbiegną na ulice Podpromie oraz Kilara, skąd przez Trasę Zamkową ponownie wrócą na ulicę Kopisto. Start i meta tego biegu usytuowane będą przy centrum handlowym Millenium Hall. Finiszujący pojawią się na mecie około godziny 13:00.

Ulice wyszczególnione pogrubionym drukiem zamknięte zostaną w całości. Pozostałymi ulicami bieg będzie się odbywał jednym wyznaczonym pasem ruchu, oddzielonym barierkami i taśmami zabezpieczającymi.

71491001_2554299687926903_3285009954003484672_n

Foto: runrzeszow.pl

Organizatorzy przewidują, że utrudnienia w ruchu potrwają od godziny 4:00 do 14:00. Zamknięcie alei Kopisto nastąpi w godzinach od 6:00 do 14:00, pozostałych ulic od godziny 11:00 do 13:00. Na Trasie Zamkowej oraz ulicy Kilara zamknięta będzie prawa nitka ulic z kierunku od placu Śreniawitów do ulicy Podwisłocze.

W niedzielę o godzinie 9:30 spod Millenium Hall biegacze wystartują do 7. PKO Maratonu Rzeszowskiego, który odbywa się na pełnym dystansie 42 kilometrów. Trasa biegu, którą zawodnicy pokonają dwukrotnie, przebiegać będzie od Centrum Handlowego Millenium Hall przez aleję Kopisto, Trasę Zamkową, ulicami Kilara, Szopena, Targową, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Jagiellońską, Zygmuntowską, Moniuszki, Sokoła, Jana III Sobieskiego, Gałęzowskiego oraz Mickiewicza. Ulicą Mickiewicza uczestnicy biegu dotrą na Rynek, skąd dalej pobiegną ulicami Kościuszki i 3-go Maja, aleją Lubomirskich, ulicą Szopena, Placem Śreniawitów oraz ulicami Dąbrowskiego, Powstańców Warszawy, Hetmańską i Żeglarską. Dalej biegacze ruszą wzdłuż bulwarów nad Wisłokiem, chodnikiem przy Moście Lwowskim, a następnie pokonają trasę wzdłuż drugiego brzegu Wisłoka. Następnie uczestnicy przebiegną przez ulice: Kopisto, Podwisłocze i Powstańców Warszawy, by po raz kolejny wrócić na bulwary nad Wisłokiem (droga wewnętrzna na Żwirownię), skąd dotrą do ulic Kwiatkowskiego, Podwisłocze i Kopisto. Meta usytuowana będzie pod centrum handlowym Millenium Hall.

Ulice wyszczególnione pogrubionym drukiem zamknięte zostaną w całości. Pozostałymi ulicami bieg będzie się odbywał jednym wyznaczonym pasem ruchu, oddzielonym barierkami i taśmami zabezpieczającymi.

72297191_2554299744593564_9183922959809511424_n

Foto: runrzeszow.pl

Organizatorzy przewidują, że utrudnienia w ruchu potrwają od godziny 3:00, gdy rozpoczną się prace związane z rozkładaniem elementów zabezpieczających trasę biegu. Potrwają one do godziny 16:00. Zamknięcie alei Kopisto nastąpi od godziny 6:00 do 16:00, natomiast zamknięcie ulic Podwisłocze i Kwiatkowskiego w godzinach od 6:30 do 16:00. Pozostałe ulice będą częściowo wyłączone z ruchu w godzinach od 8:30 do 16:00.

Kierowców wyjeżdżających z osiedla Nowe Miasto policjanci będą przepuszczać na ulicę Podwisłocze w kierunku ulicy Powstańców Warszawy. Wjazd na osiedle możliwy będzie od strony ulicy Rejtana. Na ulicy Kwiatkowskiego ruch kołowy z kierunku ulicy Jana Pawła II będzie odbywał się do ulicy Powstańców Warszawy. Dojazd do ulicy Kwiatkowskiego od strony centrum miasta możliwy będzie ulicą Sikorskiego i od strony Tyczyna.

ZTM Rzeszów poinformował o zmianach w rozkładach jazdy autobusów w trakcie odbywania się biegów. Informacja na ten temat jest dostępna TUTAJ.

Nad bezpieczeństwem biegaczy oraz innych uczestników ruchu czuwać będą policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze apelują do kierujących o zachowanie w tych dniach szczególnej ostrożności i w miarę możliwości wybieranie tras alternatywnych, a zwłaszcza korzystania z Mostu Lwowskiego, gdzie ruch będzie odbywał się bez zmian.

Źródło: Podkarpacka Policja

03-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)