REKLAMA

Biegaczka Resovii w finale ME na 800 metrów!

Anna Sabat – reprezentantka Resovii Rzeszów, zajęła trzecie miejsce w swoim półfinale i powalczy o medal na Mistrzostwach Europy w Berlinie. Zawodniczka rzeszowskiego klubu debiutuje na zawodach tej rangi.

 

Sabat wygrała końcem lipca bieg na 800 metrów, podczas Mistrzostw Polski w Lublinie. Już to było sporą niespodzianką, gdyż pokonała wówczas mistrzynię Europy – Angelikę Cichocką.

Biegaczka Resovii pojechała do Berlina po doświadczenie. W biegu eliminacyjnym zajęła czwartą lokatę (2:01.67). Dało jej to przepustkę do półfinału. Mistrzyni Polski nie oceniała dobrze tego startu. Stwierdziła, że mogła pobiec lepiej. Uciekła na zewnętrzne tory i w ten sposób straciła cenne sekundy.

W półfinale Sabat wytrzymała tempo i po pierwszym “kółku” zajmowała trzecie miejsce. Do końca odpierała ataki brytyjki Oskan-Clarke. Dobiegła trzecia, osiągając swój rekord życiowy (2:00.32). Półfinał, w którym brała udział Sabat, był szybszy od pierwszego o ponad trzy sekundy. Jest to dobry prognostyk przed finałem, który został zaplanowany na ten piątek ok. godziny 21:20. Trzymajmy kciuki za Resoviaczkę!

08-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

biegaczka-resovii-w-finale-me-na-800-metrow-5344