REKLAMA

Białoruski patrol STRZELAŁ w kierunku żołnierzy Wojska Polskiego

POLSKA. Jak informuje Straż Graniczna, patrol białoruskich służb oddał strzały w kierunku żołnierzy Wojska Polskiego. Do zdarzenia doszło w czwartek. Jak przekazała rzeczniczka Straży Granicznej, ppor. Anna Michalska, “nikomu nic się nie stało”.

straż graniczna konferencja rzecznika

– Patrol służb białoruskich oddał strzały w kierunku żołnierzy Wojska Polskiego, którzy razem z nami patrolują granicę. Prawdopodobnie było to przy użyciu ślepej amunicji. Nikomu nic się stało – przekazała ppor. Michalska.

Jak zaznaczyła rzeczniczka, “tych prowokacji jest coraz więcej”. Co ciekawe, zdaniem kobiety strzały mogły być “celowo chybione”.

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej staje się coraz bardziej napięta. Minionej doby miało dojść do 523 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Zatrzymano aż 35 nielegalnych imigrantów. Wszyscy są obywatelami Iraku. Część imigrantów wymagała hospitalizacji i znalazła się w polskich szpitalach.

– Obecnie w szpitalach przebywa dokładnie 14 osób: ośmioro dzieci i sześć osób dorosłych – poinformowała Michalska. – Wczoraj były dwa zdarzenia, w wyniku których wzywaliśmy karetkę pogotowia do dwójki dzieci – podkreśliła.

W piątek rzeczniczka przekazała, że “zatrzymano rodziny z dziećmi, czwórka dzieci trafiła do szpitali. Dwoje z tych dzieci ma porażenie mózgowe, jedno dziecko jest chore na covid. Cała czwórka ma zapalenie płuc, przebywają obecnie w szpitalu”.

W czasie czwartkowej konferencji prasowej wskazała ponadto, że zatrzymanych zostało także dziewięciu obywateli Turcji. Wśród nich znalazła się piątka dzieci.

– Jeden z chłopczyków ma cukrzycę, te dzieci też są obecnie w szpitalach – poinformowała Michalska.

08-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)