REKLAMA

„Biała sobota” w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie

Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie przystąpił do akcji „Biała sobota”. W ramach Światowego Dnia Walki z Rakiem, 1 lutego 2020 roku zostaną „otwarte drzwi” Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej. Głównym założeniem akcji jest profilaktyka raka.

1306935806_1

Foto: KSW nr 1 w Rzeszowie / materiały prasowe

W sobotę 1 lutego 2020 roku w Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie odbędzie się akcja profilaktyki nowotworowej w ramach Światowego Dnia Walki z Rakiem.

Będą udzielane porady onkologiczne oraz porady profilaktyki nowotworowej z zakresu ginekologii onkologicznej, onkologii klinicznej, a także radioterapii onkologicznej. Ponadto będzie możliwość wykonania bezpłatnych badań mammografii, usg piersi i rtg klatki piersiowej – informuje Tadeusz Pióro, dyrektor Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie.

To nie wszystko co przygotował rzeszowski szpital w ramach „Białej soboty”. Będzie można wykonać również badania krwi: morfologię, biochemię a także inne, które podczas porady zaleci lekarz. Rejestracja w Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej będzie możliwa tego dnia w godzinach: 8:30-10:30. Od godziny 10:00 do 14:00 w gabinetach przychodni będą udzielane porady lekarskie.

W tym czasie będzie funkcjonował również Kliniczny Zakład Radiodiagnostyki Obrazowej, gdzie na podstawie skierowania wydanego w tym dniu przez lekarza udzielającego porad, będzie można wykonać badanie mammografii, usg piersi oraz RTG klatki piersiowej. W przypadku, gdy zarejestrowani pacjenci nie zdążą wykonać badań we wskazanych godzinach, wyznaczony zostanie dodatkowy termin.

Regularne badania pozwalają wykryć chorobę i wprowadzić odpowiedni proces leczenia. – Pamiętajmy o profilaktyce, która jest najlepszą metodą walki z nowotworem. Zachęcamy do wykonania badań i skorzystania z fachowej porady lekarskiej podczas „Białej soboty” w Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej Rzeszowie mieszczącej się przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie – zaprasza do wzięcia udziału w “Białej sobocie” szpital.

819592910

Źródło: Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie / inf. prasowa

24-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

biala-sobota-w-klinicznym-szpitalu-wojewodzkim-nr-1-w-rzeszowie-4735-00r2kc