REKLAMA

Bezpłatny pokaz filmu – spektaklu telewizyjnego pt. „Nie pamiętam”

Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie w związku z 79. rocznicą agresji sowieckiej na Polskę zaprasza na pokaz filmu – spektaklu telewizyjnego pt. „Nie pamiętam”. Wstęp na to wydarzenie jest darmowy.

86-188347

Foto: IPN Rzeszów

Dzieło opowiada o tragedii naszych Kresów Wschodnich – połowie II Rzeczypospolitej, poddanej po 17 września 1939 r. barbarzyńskiej okupacji sowieckiej. W przejmującej formie ukazuje, wykorzystując źródła historyczne (zdjęcia, listy, relacje), syberyjską krańcowość losów Polaków zesłanych na „nieludzką ziemię”. Jest zarazem autorskim dokumentem – obrazem zbrodni założycielskiej PRL: ludobójstwa katyńskiego. Pokazuje je w historycznym, a nawet archeologicznym szczególe, ale poddaje również emocjonalnej analizie, w tym z perspektywy kata.

Scenariusz do spektaklu napisali Danuta Nagórna i Jarosław Witaszczyk, którzy także zagrali główne role. Reżyserował Mirosław Mamczur, producentem wiodącym został Instytut Pamięci Narodowej, zaś wykonawczym – Varsovia Art.

Pokaz odbędzie się 17 września 2018 r. w budynku Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie (sala konferencyjna), ul. Szopena 23 w dwóch odsłonach:

  • o godz. 11.00 dla nauczycieli oraz uczniów szkół ponadpodstawowych,
  • o godz. 16.30 dla Wszystkich chętnych mieszkańców miasta i okolicy.

Oba spektakle poprzedzone zostaną prelekcją historyczną wprowadzającą do tematyki filmu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Zgłoszenia klas szkolnych chcących uczestniczyć w bloku filmowym przyjmowane są pod numerem telefonu 17 86 06 054. Ilość miejc jest ograniczona.

Źródło: rzeszow.ipn.gov.pl

13-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

bezplatny-pokaz-filmu-spektaklu-telewizyjnego-pt-nie-pamietam-8027