REKLAMA

Bezpłatna komunikacja miejska dla bezrobotnych w Rzeszowie

RZESZÓW / PODKARPACIE. Osoby bezrobotne mogą jeździć komunikacją miejską za darmo. By móc korzystać z tej ulgi, muszą odebrać specjalne oświadczenie w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Przechwytywanie_62_1_2
Foto: Kacper Ciuba / archiwum Rzeszów24.pl

 

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje, że osoby bezrobotne korzystające z bezpłatnych przejazdów rzeszowską komunikacją miejską podczas kontroli muszą okazać oryginalne zaświadczenie.

Zaświadczenie musi być wydane przez Powiatowy Urząd Pracy w wersji papierowej. Powinno zostać opieczętowane i podpisane przez upoważnioną osobę.

Osoby, które złożyły prośbę o wydanie tego dokumentu drogą elektroniczną, również muszą stawić się w Powiatowym Urzędzie Pracy celem odbioru oryginału zaświadczenia – przekazuje rzeszowski ZTM.

 

W Rzeszowie darmowa komunikacja miejska dla osób bezrobotnych istnieje od jesieni 2014 roku. Od tego momentu każda osoba posiadająca zaświadczenie dla osób bezrobotnych może bezpłatnie korzystać z autobusów rzeszowskiej komunikacji miejskiej od poniedziałku do piątku, w godzinach 6:00 – 17:00.

 

Źródło: ZTM w Rzeszowie

 

27-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)