REKLAMA

Bezpieczne ferie to podstawa. Przed wyjazdem skontroluj autokar!

RZESZÓW. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego, uruchomią punkty kontroli autokarów. W stałych godzinach będzie tam można skontrolować pojazdy przewożące dzieci i młodzież na zimowiska.
policja_kontrola_autokary

W dniach od 31 stycznia do 15 lutego ruszą stałe punkty kontroli autokarów. W godzinach od 6 do 8 policjanci kontrolować będą autokary na parkingu Hali Sportowej przy ul. Podpromie 10.

Od godziny 9 do 12 policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego prowadzić będą kontrole autobusów oraz innych pojazdów przewożących dzieci i młodzież na parkingu kina Helios przy ul. Powstańców Warszawy.

W godzinach późniejszych, kontrole autokarów prowadzone będą przez policjantów doraźnie po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie pod nr telefonu (17) 858 33 12.

Każdy organizator wyjazdu, może liczyć na sprawdzenie autobusu przez dyżurujących policjantów. Sprawdzeniu podlegać będzie między innymi: trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdu, czas pracy kierowców, wyposażenia autobusów, dobór miejsc postoju w czasie podróży, dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, a także właściwy załadunek bagażu.

Jednocześnie policjanci informują, że kontrolę autobusu można przeprowadzić bezpośrednio przed wyjazdem w trasę. Fakt przeprowadzonej kontroli potwierdzony zostanie protokołem kontroli, którego kopią będzie dysponował kierowca.

Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń policjanci apelują, aby w godzinach otwarcia punktów właśnie tam przeprowadzać niezbędne kontrole.

Źródło: KWP Rzeszów

29-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

bezpieczne-ferie-to-podstawa-przed-wyjazdem-skontroluj-autokar-n001