REKLAMA

“Bezpieczna odległość – bezpieczna droga”. Policyjne kontrole na A4 (FOTO)

RZESZÓW, MROWLA / PODKARPACIE. „Bezpieczna Droga – Bezpieczna Odległość” – to wczorajsze działania funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Policjanci sprawdzali, czy kierowcy jadący autostradą A4, stosują się do nowych przepisów i zachowują bezpieczne odległości.

303-228222

Początkiem czerwca weszły w życie nowe przepisy, które jasno określają, jaki ma być minimalny odstęp od poprzedzającego pojazdu, podczas poruszania się autostradą lub drogą ekspresową. Wyrażony jest w metrach i określa się, jako nie mniejszy niż połowa liczby określającej prędkość pojazdu, którym porusza się kierujący, wyrażonej w kilometrach na godzinę.

Wprowadzone zmiany mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zachowanie bezpiecznej odległości może nas uchronić przed różnego rodzaju niebezpiecznymi sytuacjami na drodze.

W środę 18 sierpnia policjanci ruchu drogowego, na wiadukcie w miejscowości Mrowla, prowadzili działania pn. „Bezpieczna Droga – Bezpieczna Odległość”. Wyposażeni w mierniki prędkości TRUCKAN 2, z odblokowanym trybem DBC, sprawdzali, czy kierowcy jadący autostradą A4, stosują się do nowych przepisów i czy zachowują prawidłowy odstęp pomiędzy pojazdami.

Podczas prowadzonych działań policjanci ujawnili 8 wykroczeń, za które na kierujących pojazdami zostały nałożone mandaty karne.

303-228223

303-228221

KWP w Rzeszowie

 

19-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)