REKLAMA

Bezpieczeństwo przede wszystkim

RZESZÓW. Policjanci z wydziału ruchu drogowego uruchomili stały punkty kontroli autokarów. Wspólnie z pracownikami Inspekcji Transportu Drogowego  kontrolują autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki. Autokary można poddać kontroli na parkingu hali przy Podpromiu.

Od poniedziałku 25 maja do 25 czerwca można skontrolować autokary, przewożące dzieci i młodzież na wycieczki szkolne. Stałym miejscem kontroli autokarów jest parking przy hali widowiskowo-sportowej przy ul. Podpromie. Kontrole prowadzą policjanci i funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego codziennie, od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 9:00.

W innych godzinach, w pozostałe dni oraz w okresie wakacji kontrole autokarów prowadzone będą przez policjantów doraźnie, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie pod nr telefonu (17) 858 33 12.

Każdy organizator wyjazdu może liczyć na sprawdzenie autobusu przez dyżurujących policjantów. Sprawdzeniu podlegać będzie między innymi: trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdu, czas pracy kierowców, wyposażenie autobusów, dobór miejsc postoju w czasie podróży, dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, a także właściwy załadunek bagażu.

Jednocześnie policjanci informują, że kontroli autobusu można dokonać bezpośrednio przed podstawieniem autokaru i zabraniem pasażerów. Fakt przeprowadzonej kontroli potwierdzony zostanie protokołem kontroli, którego kopią będzie dysponował kierowca. Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń policjanci apelują również, aby w godzinach, kiedy czynny będzie punkty kontroli właśnie tam przeprowadzać niezbędne kontrole.

KMP Rzeszów

01-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

bezpieczenstwo-przede-wszystkim