REKLAMA

Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Po raz kolejny policjanci i funkcjonariusze SOK przypominali o bezpieczeństwie na przejazdach kolejowych. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie spotkali się z przedstawicielami lokalnych mediów na przejeździe kolejowym na ul. Ks. Jałowego.

303-168217

Foto: Podkarpacka Policja

Briefing to część działań kontrolno-prewencyjnych pn. „Bezpieczeństwo na strzeżonych i niestrzeżonych przejazdach kolejowych”. Podczas spotkania z dziennikarzami policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie kom. Paweł Grześ i asp.szt. Marcin Skoczylas oraz przedstawiciele Służby Ochrony Kolei mówili o założeniach akcji.

Podstawowym celem kampanii jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych na przejazdach kolejowych i w ich rejonie. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami SOK zwracali uwagę na właściwe zachowania kierowców, rowerzystów i pieszych w rejonach skrzyżowań dróg i torów oraz przypominali przepisy dotyczące zasad poruszania się w takich miejscach.

Głównymi przyczynami wypadków na przejazdach kolejowych są:

– wyprzedzanie na przejazdach kolejowych lub bezpośrednio przed nimi,
– niezatrzymanie pojazdu przed przejazdem kolejowym wynikające ze znaku „STOP”,
– omijanie pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd kolejowy i wjechanie na pas jezdni przeznaczony dla przeciwnego – kierunku ruchu,
– naruszenie zakazu objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór,
– wjeżdżanie na przejazd kolejowy jeśli po jego drugiej stronie nie ma miejsca do kontynuowania jazdy.

W 2018 roku do połowy sierpnia na niestrzeżonych przejazdach kolejowych na Podkarpaciu doszło do 3 wypadków. Dwie osoby zginęły i trzy zostały ranne.

Źródło: Podkarpacka Policja


17-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

bezpieczenstwo-na-przejazdach-kolejowych-zdjecia-910