REKLAMA

Bezpieczeństwo na drodze – droga do szkoły z pierwszoklasistą

KOLBUSZOWA / PODKARPACIE. O tym, jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych przez pieszych uczestników ruchu drogowego, mówili dziś kolbuszowscy policjanci na spotkaniu z uczniami szkoły w Woli Raniżowskiej. Spotkanie zorganizowano w ramach tegorocznej edycji akcji informacyjno-edukacyjnej ”Świeć przykładem – Bądź widoczny”. Wczoraj uczniowie pierwszej klasy z Kolbuszowej Górnej ćwiczyli pod okiem policjantów prawidłowe przechodzenie przez jezdnię.

KOLBUSZOWA

FOTO: KPP Kolbuszowa

Każdego roku, wraz z rozpoczęciem nauki w szkołach, funkcjonariusze podejmują działania o charakterze informacyjno-edukacyjnym skierowane na bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym. W tym roku tematyka ta jest omawiana podczas plenerowych spotkań, na których policjanci przekazują informacje dotyczące właściwego poruszania się po drogach, szczególnie w ruchu pieszym.

KOLBUSZOWAA

FOTO: KPP Kolbuszowa

Wczoraj, podczas spotkania w Szkole Podstawowej w Kolbuszowej Górnej, funkcjonariusze ćwiczyli z pierwszoklasistami prawidłowe przechodzenie przez jezdnię. Na usytuowanej tuż obok szkoły drodze krajowej nr 9 jest bardzo duże natężenie ruchu, a wspólne ćwiczenia mają przede wszystkim na celu utrwalenie prawidłowych zasad przechodzenia przez jezdnię.

KOLBUSZOWAAAFOTO: KPP Kolbuszowa

Natomiast dziś w związku z tegoroczną inauguracją 4 edycji akcji “Świeć przykładem – Bądź widoczny”, policjantki z kolbuszowskiej komendy odwiedziły uczniów ze Szkoły Podstawowej w Woli Raniżowskiej. Podczas spotkania zwracały szczególną uwagę na to, jak ważne dla bezpieczeństwa osób pieszych są elementy odblaskowe. Tematem spotkania było także prawidłowe poruszanie się w ruchu pieszych, obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa podczas podróżowania samochodem, a także zasady związane z jazdą na rowerze.    

Na koniec spotkań pierwszoklasiści otrzymali od policjantów elementy odblaskowe.

Źródło: KPP Kolbuszowa

Autor: Amelia Krupik

24-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

bezpieczenstwo-na-drodze-droga-do-szkoly-z-pierwszoklasista-4957