REKLAMA

Bez szprycy NIE OBEJRZYSZ skoków narciarskich!

Zarówno skocznia narciarska w Wiśle, jak i w Zakopanem ogłosiła nowe restrykcje dotyczące zawodów. Skocznie wpuszczą na trybuny jedynie zaszprycowanych kibiców. Sprawa dotyczy grudniowych i styczniowych konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Jak informuje rmf24.pl, decyzję o wprowadzeniu surowych wymogów podjął Polski Związek Narciarski. Uzasadniono ją, rzecz jasna, względami bezpieczeństwa. “Po pierwsze – nie wiadomo, jak do startu sezonu zmienią się pandemiczne obostrzenia, a konkretnie limity osób niezaszczepionych wpuszczanych na imprezy masowe. A to będzie powodowało trudności w weryfikowaniu – ilu kibiców jest zaszczepionych” – napisano.

– Na 99 procent będzie tak, że na trybunach w Wiśle i Zakopanem będą mogły pojawić się wyłącznie osoby w pełni zaszczepione. Decyzję podjęliśmy w konsultacji z lekarzami – powiedział Jan Winkiel, sekretarz generalny PZN.

W uzasadnieniu decyzji wskazano również na fakt bliskości zgromadzonych na trybunach kibiców. Ze względu na ich dużą liczbę, niemożliwe będzie przypilnowanie, aby każdy miał na twarzy maseczkę. “Po drugie – ludzie na skoczni stoją bardzo blisko siebie i trudno upilnować wszystkich, by ci nosili maseczki. Później kibice ruszą do knajp i restauracji, a po zawodach rozjadą się po całym kraju” – podkreśla rmf24.pl.

Jak się jednak okazuje, sytuacja jest niedoprecyzowana. W systemie znajduje się bowiem luka, która nie pozwala organizatorom na sprawdzanie “przepustek covidowych”. Przewodniczący komitetu organizacyjnego w Wiśle, Andrzej Wąsowicz, na pytanie czy przy wejściu na trybuny będzie sprawdzany certyfikat odparł: nie. Mężczyzna podkreśla, że organizatorzy nie mają takich możliwości ani uprawnień.

– Będzie obowiązkowe wypełnienie oświadczenia. Ryzykujemy. Chcemy wierzyć, że ludzie wypełnią dokumenty zgodnie z prawdą. Liczymy też na rzetelnie wypełnione pisma. Nie mamy prawa tego kontrolować – podkreśla Wąsowicz.

Póki co nie jest pewne, jak organizatorzy przeprowadzą segregację kibiców. Wiadomo jednak, że decyzja o wpuszczaniu jedynie zaszprycowanych jest autonomicznym zarządzeniem PZN-u i dotyczy “tylko konkursów rozgrywanych w Polsce. Konkursy na skoczni w Wiśle odbędą się już 4 i 5 grudnia, zaś zawody w Zakopanem będą trwać 15 i 16 stycznia.

15-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (1)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Olo2022-01-23 22:00:19
0 0
Zaszprycowali skoczków i mamy wyniki...