REKLAMA

Betlejem na rzeszowskim Rynku. W piątek Wigilia Miejska

RZESZÓW / PODKARPACIE. Jak co roku, na rzeszowskim Rynku odbędzie się Wigilia Miejska. Nie zabraknie tradycyjnych wigilijnych potraw, serdecznych życzeń, radosnego kolędowania, a nawet obrzędów góralskich…

W piątek (18 grudnia) o godzinie 14:50 Wigilię zainauguruje kapela Harnasie. O 15:00 zgromadzeni goście złożą sobie życzenia i podzielą się wigilijnym chlebem. Komenda Hufca ZHP w Rzeszowie przekaże Betlejemskie Światełko Pokoju. Nie zabraknie również pastorałek podhalańskich, które wykonają Harnasie.

O godzinie 17:00 na scenie pojawi się zespół wokalny Krali w Korali ze Szkoły Muzycznej nr 1 im. Fryderyka Chopina w Łucku. Występom muzycznym będzie towarzyszyć ucztowanie – wszyscy będą mogli spróbować tradycyjnych potraw. Na specjalnych stoiskach będzie można kupić wyroby rękodzielnicze oraz różne świąteczne gadżety.

Wigilia Miejska została zorganizowana w ramach Świątecznego Miasteczka. Stoiska i bożonarodzeniowe domki będzie można odwiedzać jeszcze do niedzieli.

Foto: archiwum Rzeszów24.pl

foto: archiwum Rzeszów24.pl

(az)

16-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

betlejem-na-rzeszowskim-rynku-w-piatek-wigilia-miejska-az003