REKLAMA

Bestialsko zamordowana kotka przy ul. Paderewskiego? “Stała się manifestacją poglądów chorej osoby z przerośniętym i zwyrodniałym ego”

RZESZÓW. 15 kwietnia opiekunki działkowych kotów wolno żyjących na terenie ogródków działkowych przy ul. Paderewskiego natknęły się na makabryczne znalezisko. Takiego widoku się nie spodziewały.

Podczas tradycyjnego obchodu po terenie ogródków działkowych opiekunowie fundacji Felineus znaleźli ciało bestialsko zamordowanej kotki, którą doskonale znali. Zwierzę było pozbawione głowy i zakrwawione.

Szylkretowa dorosła kotka, mieszkała na działkach od kilku lat. Skąd tam się wzięła? Nikt tego nie wie. Kotka początkowo wycofana, pomału zdobywała zaufanie i śmiałość do Opiekunek, które pojawiały się na działkach z karmą i świeżą wodą, ogromnym sercem i wielką przyjaźnią do kotów – wspomina Fundacja dla bezdomnych zwierząt Felineus.

Widok martwej kotki wstrząsnął opiekunami z fundacji. Makabryczny widok zmusił ją do podjęcia stanowczych kroków zmierzających do odnalezienia sprawcy. Jest przekonana, że za śmiercią stoi człowiek.

Fundacja uważa, że wolo żyjące koty są źle traktowane, nieakceptowane i postrzegane jako “brudasy, śmierdziele, darmozjady, pchlarze”.

Po oględzinach, rozpoznaniu sytuacji śmiemy twierdzić, że stała się manifestacją poglądów chorej osoby z przerośniętym i zwyrodniałym ego, wrogiem kotów wolno żyjących. Ciałko zamordowanej kotki, której odcięto głowę, zostało znalezione “na trasie” Opiekunek, którą przemierzają zostawiając w określonych miejscach świeżą wodę i jedzenie dla “swoich” podopiecznych. W innym miejscu plama po krwi. Świadczy to o tym, iż kotka celowo została przeniesiona w takie miejsce, aby Opiekunki na nią natrafiły. Zapewne stanowiła “wiadomość” dla nich – przekonuje fundacja.

Fundacja na swojej stronie opublikowała drastyczne fotografie znalezionej kotki. Większość z nich nie nadaje się do publikacji.

SONY DSC

 

Sprawa morderstwa natychmiast została zgłoszona na policję, a ciało kotki zabezpieczone do wyjaśnienia sprawy. Wkrótce będą znane wyniki sekcji zwłok.

Na szczęście takie sytuacje nie zdarzają się często – mówi Bartosz Wilk z zespołu prasowego Wojewódzkiej Komendy Policji w Rzeszowie.

Fundacja chce nagłośnić sprawę i prosi o pomoc w odnalezieniu sprawcy. Zapowiadają przygotowanie plakatów, które zostaną rozwieszone na terenie ogródków działkowych.

Za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi  do 3 lat pozbawienia wolności.

fot. Fundacja Felineus

 

22-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

bestialsko-zamordowana-kotka-przy-ul-paderewskiego-stala-sie-manifestacja-pogladow-chorej-osoby-z-przerosnietym-i-zwyrodnialym-ego