REKLAMA

Nie tylko gospodarka. “Wielcy Nieobecni” zawitają do Rzeszowa

RZESZÓW / PODKARPACIE. Dwa wybitne nazwiska. 70 wspaniałych prac, które poruszyły nie jedno serce. CWK w Jasionce przygotowuje wyjątkową wystawę Zdzisława Beksińskiego i Andrzeja Wajdy.

beks

foto: Z. Beksiński / archiwum rzeszow24.pl

“Dwóch Wielkich Nieobecnych” – takim hasłem określono wystawę, którą już niebawem będzie można podziwiać w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w podrzeszowskiej Jasionce.

Centrum było znane głównie ze spotkań biznesowych, czy konferencji poświęconych gospodarce. Włodarze CWK wychodzą na przeciw kulturze. Otwarcie wystawy wybitnego malarza i reżysera filmowego zaplanowano na najbliższy piątek (25 listopada).

W CWK pojawią się grafiki komputerowe Beksińskiego, a także szkice i rysunki Wajdy. Wszystkie prace pochodzą z Galerii Bagno 2 mieszczącej się w Warszawie.

Oprócz rysunków będzie można pooglądać film dokumentalny “Andrzej Wajda – Moje Inspiracje”, gdzie słynny reżyser zdradza swoje sposoby na zrealizowanie dobrego filmu oraz opowiada o inspiracjach.

Jak podkreślają organizatorzy, wystawa ma być wyrazem szacunku wobec dwóch wybitnych, nieżyjących już polskich twórców kultury. Ich prace będzie można oglądać do 2 grudnia. Wstęp jest bezpłatny.

(az)

21-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)