REKLAMA

Będzie więcej mieszkań w Rzeszowie

RZESZÓW / PODKARPACIE. Stolica Podkarpacia wchodzi w projekt Mieszkanie plus, który zakłada budowę nowych mieszkań. Z inicjatywą wyszli rzeszowscy radni PiS.

foto: archiwum rzeszow24.pl

foto: archiwum rzeszow24.pl

Po Stalowej Woli, Dębicy i Nowej Dębie, Rzeszów jako czwarte miasto przystąpił do rządowego projektu. W ostatni piątek radni Marcin Fijołek, Robert Kultys oraz Jerzy Jęczmienionka złożyli do Biura Rady Miasta projekt uchwały.

Ratusz zareagował bardzo szybko. Już w poniedziałek prezydent Tadeusz Ferenc poinformował, że miasto weźmie udział w projekcie.

Z punktu widzenia miasta, ta decyzja może okazać się bardzo korzystna. Jak na razie, Rzeszów jest jedynym w kraju miastem wojewódzkim, gdzie liczba mieszkań w przeliczeniu na 100 osób nie przekracza 40.

Celem, jaki stawiają sobie rzeszowscy politycy, jest budowa nawet 12 tysięcy nowych lokali. Planuje się, że pod budowę zostaną przeznaczone działki w okolicach ulic Wyspiańskiego i Strzelniczej, których powierzchnia stanowi około 20 hektarów.

(az)

18-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

bedzie-wiecej-mieszkan-w-rzeszowie