REKLAMA

Będzie rozbudowa S19 na odcinku Sokołów Małopolski – Jasionka

Na 15-kilometrowym odcinku S19 zostanie dobudowana druga jezdnia. Budowa ma dotyczyć węzłów Sokołów Małopolski Północ – Jasionka. Opracowanie dokumentacji będzie kosztowało blisko trzy miliony złotych.

23848

Foto: gddkia.gov.pl

Ruch na drodze S19 od Sokołowa Małopolskiego do Jasionki odbywa się na jednej jezdni. Samochody poruszają się na przemian dwoma pasami w jedną stronę. Obecna koncepcja zakłada dobudowanie drugiej jezdni, co zapewni ruch po dwóch pasach w obu kierunkach. Poprzednia budowa, ze względu na brak odpowiednich środków, nie przewidywała czterech pasów.

Celem inwestycji jest poprawa warunków podróżowania i bezpieczeństwa ruchu, poprawa płynności ruchu, zwiększenie przepustowości drogi, ograniczenie negatywnych oddziaływań na środowisko, rozwój terenów przyległych – informuje Joanna Rarus z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Oferta wybrana została na podstawie trzech kryteriów: ceny oraz dwóch kryteriów pozacenowych (doświadczenie Głównego Projektanta Drogowego i doświadczenie Głównego Projektanta Mostowego). W wyniku przetargu wybrano firmę Mosty Katowice. Wykonawca zadeklarował opracowanie dokumentacji w terminie 18 miesięcy. Koszt to blisko trzy miliony złotych.

Wykonawca w ramach zamówienia zobowiązany będzie do: wykonania Koncepcji Programowej, wykonania uzupełniającego rozpoznania geologicznego, opracowania materiałów do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej, a następnie do uzyskania decyzji dla rozbudowy drogi ekspresowej S19 na odcinku węzeł Sokołów Małopolski Północ – węzeł Jasionka (tak zwana dobudowa drugiej jezdni).

Opracowane materiały koncepcji programowej oraz uzyskana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach, będą stanowiły materiały niezbędne do kolejnego etapu realizacji, czyli ogłoszenia przetargu w systemie projektuj i buduj na dobudowę drugiej jezdni drogi ekspresowej S19. Inwestycja ma potrwać około cztery lata

Źródło: gddkia.gov.pl

13-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

bedzie-rozbudowa-s19-na-odcinku-sokolow-mlp-jasionka-9275-00r2kc