REKLAMA

Będą podświetlane drzewa? Burza w ratuszu

RZESZÓW / PODKARPACIE. Wśród rzeszowskich polityków trwa debata dotycząca podświetlenia drzew. Temat pojawił się na ostatniej sesji Rady Miasta. Inwestycja miałaby kosztować 80 tysięcy złotych.

5

foto: dekoracje świąteczne w Rzeszowie / archiwum rzeszow24.pl

Na pomysł wpadł prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc. Zainspirowany widokiem z Bostonu, zaproponował takie rozwiązanie radnym. Jego zdaniem, na kolorową iluminację zasługuje aleja Cieplińskiego. Dzięki podświetlanym drzewom, miasto mogłoby zostać dobrze zapamiętane przez przyjezdnych.

Radni z proprezydenckiego obozu Rozwój Rzeszowa na spółkę z Platformą Obywatelską popierają ten pomysł. Szacują, że projekt kosztowałby 80 tysięcy złotych i mógłby zostać zrealizowany jeszcze w tym roku.

Przeciwnikami tego pomysłu są głównie członkowie Prawa i Sprawiedliwości. Jerzy Jęczmienionka skrytykował oświetlanie drzew tłumacząc, że pieniądze lepiej jest wydać na przykład na poprawę jakości chodników. Inni radni PiS-u zarzucali Ferencowi, że obserwacje z każdej zagranicznej podróży chce przenosić na Podkarpacie.

Radni PO i Rozwoju Rzeszowa bronią swojej tezy tłumacząc, że Rzeszów za stosunkowo niedużą kwotę stałby się oryginalny.

O rozwoju tej sprawy będziemy państwa informować na naszym portalu.

(az)

26-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

beda-podswietlane-drzewa-burza-w-ratuszu