REKLAMA

Będą darmowe autobusy dla uczniów z Rzeszowa

Jeszcze w tym miesiącu Ratusz ma zagwarantować uczniom darmowe przejazdy komunikacją miejską. Poinformował o tym Tadeusz Ferenc na spotkaniu z mieszkańcami osiedla Budziwój.

6_4

Foto: Archiwum Rzeszów24.pl

W czerwcu Rada Miasta uchwaliła, że zagraniczni studenci będą się poruszać miejskimi autobusami bezpłatnie. Po protestach mieszkańców szybko się z tego pomysłu wycofała.

Temat biletów powrócił na piątkowym spotkaniu Tadeusza Ferenca z mieszkańcami Budziwoja. Prezydent Rzeszowa zapewnił, że jeszcze we wrześniu zostanie przygotowana uchwała, która wprowadzi darmową komunikację miejską dla wszystkich uczniów. Jedynym warunkiem będzie prawdopodobnie zameldowanie w Rzeszowie.

Część kosztów tej decyzji ma zrefundować budżet państwa. Ma to się odbyć z tzw. bonu edukacyjnego, czyli pieniędzy, które wspierają oświatę.

O darmowych biletach dla uczniów mówił również kandydat na prezydenta Rzeszowa, poseł Wojciech Buczak. Miało to miejsce na jego konwencji programowej.

Wszystkie szczegóły uchwały mamy poznać na poniedziałkowej konferencji prasowej.

08-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.